Dzūkijos nacionalinis parkas

Dzūkijos nacionalinis parkas - lankytinos vietos ir nakvynė

Dzūkijos nacionalinis parkas : lankytinos vietos ir nakvynė
Dzūkijos nacionalinis parkas

Dzūkijos nacionalinis parkas yra pilnas nuostabiausių gamtos paminklų, lankytinų vietų bei veiklos tiek vasarą, tiek ir žiemą.Čia užsuka gausybė vandens turizmo mėgėjų, takeliais driekiasi pėsčiųjų pažintiniai maršrutai.Dzūkijos nacionaliniame parke veikia kaimo turizmo  sodybos su  edukacinėmis programomis ir dzūkų tradiciniais patiekalais.Čia rasite ir žymųjį Čepkelių rezervatą. Dzūkijos nacionalinis parkas – tai Lietuvos gamtininkų pamėgtas kampelis.

Dzūkijos nacionalinis parkas – tai Dzūkijos krašto perlas. Dzūkija (anksčiau vadinta „Dainavos“ vardu) – tai parką primenančių miškų, neįžengiamų pelkių, smėlėtų upių ir ežerų kraštas. Nuo seno garsėjantys gamta, kukliu gyvenimo būdu ir gerumu dzūkai iki šiol džiaugiasi miško teikiamais turtais.

Vieni kerta medžius, kiti renka vaistažoles, miško uogas ir grybus, juos pagardindami bene vieninteliu smėlynuose prigijusiu„grikuciu“. Todėl ir dzūkiška virtuvė yra šiek tiek kitokia, nei tūlam lietuviui įprasti bulviniai dariniai. Šiomis dienomis dzūkai rado ir naujų galimybių, kaip panaudoti gamtos resursus :  siūlo plaukimą baidarėmis vingiuotomis Dzūkijos upėmis, kaip grybai po lietaus dygsta  kaimo turizmo sodybos Varėnos rajone.  O kas atsitiktų dzūkų mergoms, jei staiga nebeliktų miško gėrybių, matyt visi esame girdėję…

Kaimo turizmo sodybos Dzūkijos nacionaliniame parke

Sodyba Dzūkijos nacionaliniame parke - Dzūkijos uoga

“Dzūkijos uoga” – trumpalaikės nuomos sodyba Dzūkijos nacionaliniame parke

Dzūkijos nacionaliniame parke yra septyniolika kaimo turizmo sodybų.Viena iš jų – “Dzūkijos uoga“, esanti pačiame parko vidury, miškais ir upėmis apsuptame Viršurodukio kaime šalia Druskininkų.

Kaimelis turi tris pastovius gyventojus ir kartkartėmis pasipildo savaitgalio svečiais. Šalimais teka Merkio upė,  Skroblus ir Grūda, kiek tolėliau- Ūla. Mūsų sodybos Dzūkijos nacionaliniame parke kieme driekiasi upeliukas, yra prūdas ir tvenkinys. Nuo pušynais apsuptos  sodybos iki tolimosios civilizacijos veda trys miško keliai. Iki asfalto 2,5 km.

Tai ypatinga vieta. Mažo etnografinio kaimelio ramybė ir gamtos grožis sužavi kiekvieną svečią. Na o uždarius sodybos  Dzūkijos nacionaliniame parke duris,  patenkate į modernų šiuolaikinį pasaulį su visais civilizacijos laimėjimais – wi-fi, buitine technika, skoningu interjeru.

Dzūkijos uogą yra pamėgę šeimos su vaikais. Kartkartėmis čia užsuka svečiai iš kaimyninių šalių. Tai ideali vieta gamtos mylėtojams ar  nedidelių įmonių renginiams.

Jeigu ieškote sodybos renginiams ar poilsiui su šeima Lietuvos gamtoje, užsukite į “Dzūkijos uogą”! Stilingo turizmo sodyba Dzūkijos nacionaliniame parke laukia jūsų!

Dzūkijos nacionalinio parko lankytinos vietos ir gamtos paminklai

Dzūkijos nacionaliniame parke gausu lankytinų vietų ir nuostabiausių gamtos paminklų. Tai upių, ežerų ir smėlėtų pušynų kraštas, pakerintis savo istoriniu palikimu, senąja medine architektūra  bei tradicijomis. Nacionaliniame parke veiklos sau ras tiek floros ar faunos mylėtojai, tiek Lietuvos istorijos takeliais žengiantys tyrėjai, tiek ir aktyvaus poilsio bei pramogų ieškantys turistai. Šis saugoma teritorija turi net du parko lankytojų centrus- vieną Marcinkonyse, o kitą – Merkinėje. Užsukę į miestelį, nepraleiskite Merkinės lankytinų vietų: garsiosios Merkinės piramidės bei Merkinės apžvalgos bokšto, atveriančio nuostabius vaizdus į Dzūkijos miškų platybes. 

 

Čepkelių raistas

Čepkelių raistas – tai didžiausia Lietuvos aukštapelkė su reliktiniais ežerais ir salomis, žemyninių kopų likučiais, taigos tipo miškeliais, nuostabia gyvūnijos ir augalijos įvairove, gamtos paminklais.

5,9 ha Dzūkijos nacionalinio parko užimančioje Čepkelių pelkėje priskaičiuojama per aštuoniasdešimt salų ir salelių. 11,2 ha rezervate įsikūrę stambiausios Lietuvoje kurtinių, gervių, stulgių, apuokų populiacijos. Galima aptikti net tetervinų ir juodųjų gandrų!… Dzūkijos nacionalinis parkas- tai viena iš nedaugelio vietų, kur vis dar netrikdomi gyvena vilkai ir lūšys, o žiemos metu be baimės ganosi gausybė briedžių.

Čepkelių raistas yra saugomas gamtos paminklas, taigi žmogaus veikla čia ypatingai apribota. Vienintelė išimtis – aplinkinių kaimų tikrieji gyventojai, kuriems kartą metuose čia leidžiama spanguoliauti. Ir nėra ko pykti: juk šie žmonės čia tuo užsiima jau nuo mezolito laikų!

Čepkelių raiste ekskursijoms įrengtas apžvalginis bokštas ir edukacinis takas, tačiau gausių lankytojų čia dar nesutiksite. Dzūkijos nacionalinis parkas turi lankytojų centrą Marcinkonyse,  kur galima  susitarti su gamtos gidu, jums atskleisiančiu visas Čepkelių raisto paslaptis. Laukinė gamta turi tūkstančius spalvų… nakties mėnesiena keri aibe garsų… Tik panorėkite tai patirti!

 

Merkys - Dzūkijos upės

Dzūkijos nacionalinis parkas garsėja  upių ir upelių gausa. Dzūkijoje vingiuoja gražuolė Ūla, čiurlena Grūda driekiasi Nemunas ir Merkys. Šis regionas kas vasarą sutraukia visą būrį plaukimo baidarėmis entuziastų.

Video : baidarės Dzūkijos nacionaliniame parke.  Kaimo turizmo sodybos Youtube kanalas

Merkiu driekiasi  baidarių maršrutai, kuriuos pamėgę neskubantys turistai. Lėta upės tėkmė tinkama ramaus irklavimo mėgėjams – šeimyniniam poilsiui su vaikais ir šeima, atostogoms Lietuvos gamtoje. Miškais apaugę krantai, čiulbantys paukščiai, karts nuo karto išnyrantys mediniai parko kaimeliai – tai nuostabūs reginiai 1-2 dienų baidarių maršrutui.

Merkys įteka į Nemuną 12 km nuo sodybos “Dzūkijos uoga”, esančioje Merkinėje. Vasaros metu ši upė pritraukia gausybę poilsiautojų. Mūsų kaimo turizmo sodybos Dzūkijoje svečiams patarsime visais „ laivybos“ klausimais ir suorganizuosime baidarių nuomą.

Ūla ir baidarės Dzūkijoje

Ūla

Ūla – viena gražiausių Lietuvos upių. Smėlėti krantai, pušynai, įspūdingos atodangos ir neleidžianti snausti tėkmė suteiks daug džiaugsmo akimirkų. Per pastarąjį dešimtmetį upė smarkiai pasikeitė – išvalytos užvartos, įrengtos stovyklavietės. Todėl Ūla tinkama tiek dideliam, tiek ir mažam vandens turizmo mėgėjui.Ūlos akis – graži versmė visai šalia Ūlos, kairiajame jos krante, tarp Mančiagirės ir Žiūrų kaimelių. Plaukimas baidarėmis,  baidarės Ūla – tai nepakartojama vasaros pramoga visai šeimai.

Baidarės Grūdos upėje

Grūdos upė

Grūdos upė – vingiuotas, užvartų ir lieptų nestokojantis upelis. Esant aukštam vandeniui žemupys nuo Kašėtų ar Marcinkonių baidare praplaukiamas per vieną dieną. Karštą vasarą, kai vanduo yra smarkiai nusekęs, plaukimas gali ir ilgiau užsitęsti.Tačiau diena čia tikrai neprailgs! Grūdos baidarių maršrutai tinkami šiek tiek patyrusiems ir sušlapti nebijantiems plaukikams. Įspūdingiausia dalis yra prieš santaką su Merkiu. Na o vaizdai ir gamta žavi viso plaukimo metu.

Dzūkijos nacionalinio parko ežerai

Netoliese sodybos “Dzūkijos uoga”  Dzūkijos nacionaliniame parke tyvuliuoja “Trikampio” ežeras. Poilsis prie ežero čia tiesiog nuostabus – retai kada sutiksi kokį užklydėlį, o ir tie – gamtos vaizdų mylėtojai, ieškantys naujų kadrų savo fotoaparatams. Kalbama, kad ežere nuskendę net keli pokario lėktuvai, o padavimas apie tris brolius milžinus baugina ne vien mažuosius lankytojus.

Savotiškai įdomus ir Bakanauskų užpelkėjęs ežeriukuas. Sakoma, kad anksčiau čia dzūkeliai vogtų medžių kelmus skandino. Prie ežero  galima patekti Skroblaus pažintiniu taku.

Dzūkijos Nacionalinio parko kaimai

Puvočiai – čia randama akmens amžiaus gyventojų pėdsakų. Išlikę nemažai senovinių trobų su tradiciniais puošybos elementais, stovi aukštas geležinis apžvalgos bokštas  (o kartu ir antena). Kaimas pakankamai didelis, o vasaros metu ir pakankamai triukšmingas. Kaimo turizmas Puvočiuose  tapo neatsiejama vasaros sezono dalimi. Šiame Dzūkijos kaime rasite ir gerai įrengtą Puvočių stovyklavietę prie Merkio.

Marcinkonys – didžiausias nacionalinio parko kaimas, rašytiniuose šaltiniuose minimas jau 1637 m. Kaimo pradžioje šviečia 19 a. medinė Simono ir Judo Tado bažnytėlė, įdomu aplankyti Čepkelių raisto gamtos muziejų, Aklaežerio užpelkėjusį ežeriuką, žemyninę „Gaidžių“ kopą. Palei Grūdos upelį įrengti „Zackagirio“ ir „Girinio“ pažintiniai takai. Marcinkonyse įsikūręs ir modernus Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras.

Zervynos – vienas labiausiai saugomų etnografinių kaimų prie Ūlos upės su iki šiol išlikusiais nendriniais stogais. Kaime stovi mediniai dzūkiški kryžiai, apvilkti baltomis „ prijuostėlėmis“. Daugelis turistautojų Zervynose pradeda plaukimą baidarėmis Ūla. Karštą vasaros dieną smagu pasimaudyti ar užsiimti žvejyba vėsiame jos vandenyje. Netoliese, miško apsuptyje, tūno Išrūginio ir Mekšrinio ežerai su smėlėtais pliažais.

Musteika – senovinis kaimelis, architektūros paminklas. Kaime įsikūręs dėmesio vertas Bitininkystės muziejus, o tarp pelkių ir raistų vingiuoja senasis bitininkystės takas su su gausiomis „dravėmis“. Nedaug kam pasiseka praeiti visą taką. Priežastis paprasta: uodų čia daugiau nei „dravių“.Čia rasite ir žymųjį bitininką Romą Norkūną, žinantį daugybe senovinės bitininkystės paslapčių.

Drevinės bitininkystės muziejus Musteikoje – video

Subartonys – apsuptas Gelovinio, Gilšės, Linamarkės, Pakelinio ir Kampinio ežerų kaimelis, Vinco Krėvės, taigi kartu ir „ Grainio liepos“ gimtinė.

Margionys – šis kaimas paveldėjo unikalią pagonišką tradiciją. Vėlinių laikotarpiu ir aštuonis vakarus po vėlinių, kaimo kapinėse prie drevėtos pušies renkasi vietos gyventojai ir kūrena laužus: meldžiasi, bendrauja, prisimena mirusiuosius. Čia taipogi rasite 1920 įkurtą lietuvišką Klojimo teatrą, Bobos daržo šalcinį, Lietuvio liepą bei Margionių dravę.Įdomu užsukti ir į Kapiniškių, Mančiagirės, Mardasavo, Lynežerio kaimus.

“Dzūkijos uoga”  sodyba įmonių seminarams ir šeimos poilsiui Dzūkijos nacionaliniame parke.

Sekite mus sodybos Instagram  ir  kaimo turizmo sodybos Facebook profiliuose. Dalinkitės nuotraukomis sodybos nuomos Pinterest puslapyje.  Užsukite į Dzūkijos nacionalinį parką ir aplankykite kaimo turizmo sodybą “Dzūkijos uoga”! Dėl užsakymų teiraukitės užpildę žemiau pateiktą formą arba nurodytais kaimo turizmo sodybos kontaktais.

KLAUSKITE APIE SODYBOS DZŪKIJOS NACIONALINIAME PARKE NUOMĄ!

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254