Dzūkijos nacionalinis parkas

Dzūkijos nacionalinis parkas - lankytinos vietos ir nakvynė

Dzūkijos nacionalinis parkas : lankytinos vietos ir nakvynė

Dzūkijos nacionalinis parkas vasarą

Dzūkijos nacionalinis parkas tikrai vertas poilsiautojų dėmesio. Pėsčiųjų takai, dviračių maršrutai ir Dzūkijos parko lankytini objektai sudomins gamtos pasiilgusias šeimas su vaikais ir pavienius pramogų medžiotojus. Nacionalinis Dzūkijos parkas ribojasi su Druskininkų kurortu, ir tai dar labiau didina jo lankytojų gretas.

Vasaros savaitgaliais čia ūžia vandens turizmo entuziastai, siekiantys „nugalėti“ srauniąją Ūlą arba ramiai praplaukti Merkio upe. Atostogautojus vilioja gražios ir prižiūrėtos Dzūkijos kaimo turizmo sodybos, siūlančios įvairias edukacijas ir tradicinius regiono patiekalus. Čia rasite ir žymųjį Čepkelių raistą, Merkinės apžvalgos bokštą bei Merkinės piramidę.

Dzūkijos nacionalinio parko sodybos - nakvynė

Sodyba Dzūkijos nacionaliniame parke - Dzūkijos uoga

„Dzūkijos uoga“ –  jauki ir stilinga sodyba Dzūkijos nacionaliniame parke:  info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Dzūkijos nacionaliniame parke yra septyniolika sodybų, siūlančių nakvynę poilsiautojams. Jos skiriasi savo komforto lygiu bei požiūriu į svečius. 8 kaimo turizmo sodybos turi saugomų teritorijų produkto ženklą. Viena tokių – „Dzūkijos uoga“, esanti pačiame Dzūkijos parko viduryje.


„Dzūkijos uoga“ įsikūrusi miškais ir upėmis apsuptame Viršurodukio kaimelyje, netoli Druskininkų. Ši apgyvendinimo įstaiga poilsiui priima 10 -18 svečių grupes, organizuoja laisvalaikio pramogas šeimoms su vaikais.

Kaimo turizmo sodyba "Dzūkijos uoga" nacionaliniame parke

„Dzūkijos uoga“ -sodyba Dzūkijos nacionaliniame parke poilsiui su šeimomis: info@dzukijosuoga.lt ; +37069963565


Viršurodukio kaimas turi 3 pastovius gyventojus ir kartkartėmis pasipildo savaitgalio poilsiautojais. Netoliese teka Merkys, Skroblus ir Grūda. 15 min. atstumu vingiuoja Ūlos upė.

Miško namelio kieme driekiasi upeliukas, yra prūdelis ir tvenkinys . Nuo pušynais apsuptos „Dzūkijos uogos“ iki tolimosios civilizacijos per pušynue veda trys keliai. Iki asfalto 2,5 km. Merkinės miestelis yra už 12km., Puvočių kaimas – už 5km. Nuo miško sodybos iki Druskininkų kurorto -18km.

Tai ypatinga vieta. Mažo etnografinio kaimelio ramybė ir gamtos grožis sužavi kiekvieną poilsiautoją. Na o įėjus pro „Dzūkijos uogos“ duris, jus pasitiks komfortiškas interjeras su visais civilizacijos laimėjimais: wi-fi, buitine technika, moderniu dizainu ir švara spindinčiais vonios kambariais.
„Dzūkijos uogą“ yra pamėgę šeimos su vaikais. Kartkartėmis čia užsuka poilsiautojai iš kaimyninių šalių. Tai ideali vieta gamtos mylėtojams ar nedidelių įmonių vasaros renginiams.

Sudomino stilingas poilsis Dzūkijos nacionalinio parko sodyboje? Kreipkitės „Dzūkijos uoga” kontaktais!

Ką aplankyti Dzūkijos nacionaliniame parke?

Parką primenantys pušynai, aukštapelkės ir raistai, šaltiniais maitinamos upės ir smėlėtos ežerų pakrantės yra tik maža dalis to, ką vertėtų aplankyti Dzūkijos nacionaliniame parke. Pasislėpęs tarp miškų turstų laukia pietų Lietuvos etnografinis palikimas, istorinės vietos, gamtos paminklai ir naujai pastatyti lankytini objektai. Kuriuos iš jų privalu pamatyti?

Poilsis ir pramogos su šeima Dzūkijos n.p. Dėl  pramogų kreipkitės:  info@dzukijosuoga.lt    +37069963565

Čepkelių raistas

  Čepkelių raistas – tai didžiausia Lietuvos aukštapelkė su reliktiniais ežerais ir salomis, žemyninių kopų likučiais, taigos tipo miškeliais, nuostabia gyvūnijos ir augalijos įvairove bei kitais gamtos paminklais.5,9 ha užimančioje Čepkelių pelkėje priskaičiuojama per aštuoniasdešimt salų ir salelių. 11,2 ha rezervate įsikūrę stambiausios Lietuvoje kurtinių, gervių, stulgių, apuokų populiacijos. Galima aptikti net tetervinų ir juodųjų gandrų!… Dzūkijos nacionalinis parkas – tai viena iš nedaugelio vietų, kur vis dar netrikdomi gyvena vilkai ir lūšys, o žiemos metu be baimės ganosi gausybė briedžių.

Renovuotas Čepkelių apžvalgos bokštas netoli "Dzūkijos uoga" sodybos

Foto: renovuotas Čepkelių apžvalgos bokštas.

Čepkelių rezervatas yra saugomas gamtos paminklas, taigi žmogaus veikla čia ypatingai apribota. 2023m Čepkelių raiste ekskursijoms naujai atvertas edukacinis takas ir renovuotas apžvalgos bokštas. Čepkelių tako ilgis – 1,5km. Jis prasideda rezervato teritorijoje, 5 km nuo Marcinkonių kaimo . Tačiau gausių minių Čepkelių pažintiniame take nesutiksite. Lankytojų srautas čia ribojamas.

Pastaruoju metu Čepkelių pelkės lankymas ypatingai sugriežtintas. Patekimui į renovuotą  pažintinį taką siūloma samdyti Dzūkijos nacionalinio parko darbuotoją – gidą. Ekskursijos su gidu organizuojamos antradieniais- šeštadieniais (10.00;13.00 ir 15.00 val.) Čia rasite Čepkelių pažintinio tako žemėlapį, kurį galima pasiųsti į mobilų įrenginį.Kartu pateikti ir kitos įdomios nac.parko dviračių bei pėsčiųjų trasos.

Turistai nakvynei gali apsistoti Dzūkijos nacionalinio parko svečių namuose ( Marcinkonyse) arba  kaimo turizmo sodybose Varėnos rajone.

 

Dzūkijos nacionalinio parko lankytinų vietų žemėlapis


Dzūkijos nacionalinio parko lankytinų vietų žemėlapis. Paspaudę ant atitinkamos ikonos rasite detalesnę kiekvieno objekto informaciją. Mobiliajame įrenginyje galima išsisaugoti turistinių vietų žemėlapį >>.

Puvočių ir Merkinės apžvalgos bokštai

Merkinės apžvalgos bokštas vilioja savo moderniomis formomis bei užburiančias panoraminiais vaizdais. Nuo apžvalgos bokšto viršaus matosi Merkinės miestelio dalis, Dzūkijos miškų platybės, tiltas per Nemuną ir Nemuno upės sala. Per pastaruosius metus Merkinės bokštas tapo viena iš labiausiai lankytinų vietų Dzūkijos nacionaliniame parke.

Merkinės apžvalgos bokštas ir Dzūkijos n.p: vaizdas iš paukščio skrydžio

Bokšto kaimynystėje esantis Maksimonių kaimas garsėja juodosios keramikos dirbiniais. O šalia Merkinės – Česukuose pastatyta žymioji Merkinės piramidė, jau tapusi turistinės piligrimystės centru. Savaitgaliais miestelis sutraukia gausybę turistų, keliaujančių po Merkinės lankytinas vietas.

Puvočių apžvalgos bokštas tinka ekstremalioms pramogoms

Puvočių apžvalgos bokštas buvo pirmasis, atsivėręs Dzūkijos nacionalinio parko lankytojams. Iš esmės tai yra didelė antena su apžvalgai pritaikyta aikštele. Bokštas pastatytas netoli Puvočių kaimo. Užlipus atsiveria begalinių Dzūkijos pušynų ir pačio kaimo panorama.

Stėgalių stumbrynas

Stėgalių stumbrynas Dzūkijos nacionaliniame parkeFoto: Stėgalių stumbrynas Dzūkijos n.p. teritorijoje

Stėgalių stumbrynas Dzūkijos nacionalinio parko lankytojams atvertas 2023m kovo mėnesį. Stumbrynas įkurtas 100 ha plote, tarp Zervynų, Marcinkonių  ir Lynežerio kaimų. Čia pastatytas stumbrininko namelis, yra stumbrų stebėjimo vieta.Norintiems apsilankyti, vizitą reiktų rezervuoti iš anksto. Detalesnę informaciją ir stumbryno vietą rasite Google žemėlapyje čia>>

Dzūkijos nacionalinio parko dviračių maršrutai ir pažintiniai takai pėstiesims

Dzūkijos nacionalinio parko pažintiniai takai - "Dzūkijos uoga"

Dzūkijos parko pažintiniai takai

Dzūkijos nacionaliniame parke pažymėti 12 dviračių marštutų bei 9 pėsčiųjų takai. Sodyba „Dzūkijos uoga“ siūlo ir alternatyvių dviračių trasų bei pėsčiųjų maršrutų.“Dzūkijos uoga“  pažintinių maršrutų žemėlapis čia >>. Atvėrus nuorodą yra galimybė dviračių trasą bei pėsčiųjų takus eksportuoti GPX formatu.

Išsiruošusiems į žygį pėsčiomis, galima pradėti nuo „Zackagirio“ pažintinio pėsčiųjų tako. Na o minantiems pedalus turėtų patikti „Dzūkijos uoga“ sodybos pateikta dviračių trasa.

Zackagirio takas su žemėlapiu

Įdomiausias ir labiausiai poilsiautojų mėgstamas yra Zackagirio (Dziackagirio upelio) pažintinis takas. Jis padalintas į dvi tarpusavyje apjungtas 7 ir 11 km atkarpas. Zackagirio takas prasideda prie Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro Marcinkonyse. Iš čia galima startuoti į ilgąją, ir į trumpąją jo dalį.

„Dzūkijos uoga“ dviračių maršruto ir  pėsčiųjų tako,  Dzūkijos n.p. „Zackagirio“ pažintinio tako ir Čepkelių pažintinio tako žemėlapis.

Radialinis „Dzūkijos uoga“  dviračių maršrutas prasideda ir baigiasi šalia sodybos. Tai nesudėtinga 17 km. dviračių trasa.Per 2 – 3 valandas ją įveiks veloturistai su vaikais ir pradantieji. Dviračių takas driekiasi miškais ir upių pakrantėmis. Keliausite  Dzūkijos pušynais, kelsitės kabančiais tiltais, užsuksite į etnografinius kaimelius. Maršrute numatytos vietos maudynėms bei poilsio stotelės su pavėsine.

Verti dėmesio ir  Drevinės bitininkystės pažintinis pėsčiųjų takas ( šiltuoju periodu čia debesys uodų, būkite pasiruošę: ) netoli Musteikos kaimo, bei Skroblaus upelio pakrančių pažintinis takas. 

Juodosios keramikos dirbtuvės šalia Merkinės – karalių miesto istorinio tako

Merkinėje galima apeiti istorinį 3,5 km ilgio “Karalių miesto“ taką. Jeigu jau atkeliavote iki Merkinės, užsukite ir į Zakavolių kaimą , kuris yra apie 3km nuo miestelio. Čia juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis  iki šių dienų puoselėja puodžiaus amatą. Susitarus iš anksto, meistas Petras praveda edukacines keramikos programas. Kelis pažintinius filmukus apie Dzūkijos nacionalinio parko lankytinas vietas rasite sodybos Youtube kanale.

Etnografiniai Dzūkijos nacionalinio parko kaimai

Dzūkijos kaimų sodybos nacionaliniame parke

Zervynų kaimo sodyba Dzūkijos nacionaliniame parke

Istorijos vingiai ir šilinių Dzūkų gyvenimo būdas padėjo šiam kraštui išsaugoti autentiškus rąstinius kaimelius, o vietomis ir visai nepakitusią gatvinę kaimų struktūrą. Dzūkijos nacionalinio parko kaimuose beveik nerasite mūrinių pastatų. Kaimelių „ūlyčiose“ gausu senovinių kryžių ir medinių tvorelių, juosiančių medines dzūkiškas pirkeles. Įdomiausi yra Zervynų, Puvočių, Dubininko ir Musteikos kaimai.

Musteikoje įsikūręs Drevinės bitininkystės muziejus po atviru dangumi. Musteikos muziejuje vedamos įvairios edukacijos apie senovinius amatus. Archajiškuose aviliuose čia gyvena bitės. O pagrindinė bičių muziejaus žvaigždė – bitininkas Romas Norkūnas. Tinkamai prakalbinus šį žmogų, įspūdžių ir veiklos užteks ilgam:)  Netoli Musteikos, palei Baltarusijos pasienio pelkes vingiuoja ir senasis bitininkystės takas su „dravėmis“.

Drevinės bitininkystės muziejus Musteikoje. Šalia jo driekiasi bitininkystės pažintinis takas.

Puvočiai traukia ne tik apžvalgos bokštu. Čia yra parduotuvė:) Kaimas pakankamai didelis, o vasaros metu ir pakankamai triukšmingas. Vasarotojai tapo neatsiejama gyvenvietės dalimi. Puvočių stovyklavietė prie Merkio sutraukia daugybę vandens turizmo mėgėjų.

Zervynos yra vienas labiausiai saugomų Lietuvos kaimų. Gyvenvietėje yra 48 sodybos, iš kurių 8 paskelbtos etnografinėmis. Kaime malonu tiesiog pasivaikščioti. Turistus vilioja žymieji Zervynų kryžiai su baltomis „ prijuostėlėmis“ ir gaivus Ūlos upės vanduo. Zervynose prasideda populiariausias baidarių maršrutas Ūlos upe iki Trakiškių stovyklavietės.

Dzūkijos nacionalinio  parko kaimai žiemą

Žiemą nacionaliniame Dzūkijos  parke pramogų mažiau. Tačiau  židinio ugnies žaismas jaukioje kaimo sodyboje ir malkomis kūrenama pirtis suteiks romantiškų prisiminimų visai šeimai. O ir žvaigždės žiemos naktimis čia šviečia ryškiau! Laisvalaikis kaimo turizmo sodyboje žiemą .

Marcinkonyse įsikūręs Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras ( kitas yra Merkinėje). Marcinkonys – tai didžiausias Dzūkijos kaimas, rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1637 m. Kaimo pradžioje šviečia 19 a. medinė Simono ir Judo Tado bažnytėlė. Aplink Marcinkonis galima aplankyti „Meškos šiknos“ aukštapelkę, “Aklažerio“ ežeriuką, žemyninę „Gaidžių“ kopą. Marcinkonyse prasideda „Zackagirio“ pažintinis takas.

Poilsis prie Dzūkijos nacionalinio parko upių ir ežerų

Plaukimas baidarėmis  su vaikais Dzūkijos nacionaliniame parke : info@dzukijosuoga.lt  +37069963565

Daugiausia poilsiautojų privilioja baidarių maršrutai Ūlos, Merkio ir Grūdos upėmis. Baidarėmis plaukia tiek šeimos su vaikais, tiek kolegų ar bendradarbių kolektyvai. Todėl baidarių ir sodybos nuoma užsiima bene visos Dzūkijos nacionalinio parko apgyvendinimo įstaigos.

Plaukimas baidarėmis Ūlos upe ir Grūdos žemupiu rekomenduojamas patyrusiems irkluotojams. Plaukiant Ūla verta sustoti prie „Ūlos akies“ – įspūdingos versmės iš žemės gelmių. Link Ūlos versmės veda nuorodos , o kaip ženklas iš toli matyti metalinis pėsčiųjų tiltas per upę. Šeimoms su mažais vaikais tiks baidarių maršrutai Merkiu ir Grūdos aukštupiu. Prie kiekvienos upės rasite poilsiui ir maudynėms įrengtų stovyklaviečių.

Čia galima rasti detalų Dzūkijos baidarių maršrutų žemėlapį. Žemėlapyje pažymėtos baidarių trasos Ūlos, Grūdos ir Merkio upėmis. Pateiktas kiekvieno raršruto sudėtingumo vertinimas, plaukimo laikas, tinkamumas šeimoms su vaikais. Žemėlapyje rasite visą aktualią informaciją plaukiantiems baidarėmis Dzūkijos naciponaliniame parke: lankytinas vietas, nakvynę, stovyklavietes prie upių, maudynių vietas bei aktyvaus poilsio galimybes.

Dzūkijos parko ežerai

 

Dzūkijos nacionalinio parko ežerai - "Dzūkijos uoga"

Ežeras Dzūkijos nacionaliniame parke

 

Dzūkijos nacionaliniame parke yra net 48 ežerai. Daugelis jų užpelkėję , apaugusiais krantais arba sunkiai pasiekiami. Labiausiai tinkami maudynėms yra Kastinio ežeras šalia Marcinkonių, Glyno ir Lavyso ežerai. Šių ežerų paplūdimiuose yra persirengimo kabinos, mediniai staliukai. Na o jeigu termometras kelia abejonių dėl maudynių ežere, visuomet galima užsukti į šalia esančią sodybą su pirtimi  .

Kur pavalgyti Dzūkijos parke?

Video receptas ir patarimai, kaip pagaminti plovą ant ugnies kaimo turizmo sodyboje @dzukijosuoga

Dzūkijos nacionaliniame parke maitinimo įstaigų nedaug. Keliaujant po gamtą, verta pasirūpinti savo asmeniniu „lauknešėliu“. Didesniuose kaimuose yra ir viena kita maisto parduotuvė.

Dzūkijos nacionalinio parko miškuose brandintų sūrių degustaciją siūlo „Varinio puodo“ sūrinė. Su sūrininkais būtina tartis iš anksto.

„Pavalgymo“ problema išsispręstų, poilsiui pasirinkus sodybą su maistu. Kelios kaimo turizmo sodybos siūlo ne tik maitinimą, bet ir maisto gaminimo edukacines programas. Dėl jų paslaugų taipogi reikia susitarti iš anksto.

Kavinė Merkinėje - "Šilo kopa" sezono meniu

Sezoninio meniu patiekalai „Šilo kopa“ kavinėje Merkinėje

Maisto gurmanams, norintiems lengvai užkąsti jaukioje aplinkoje, vertėtų užsukti į Merkinės bistro „Šilo kopa“. Dėmesio vertas ir restoranas „Dzūkynė“ pačiame miestelio centre. Abi šios maitinimo įstaigos neturėtų nuvilti:) .

Dzūkijos nacionalinis parkas dviračiu

Jeigu mėgstate minti pedalus,  Dzūkijos nacionalinis parkas dviračiu yra bene geriausias būdas pažintį šį Pietų Lietuvos kampelį. Dauguma dviračių takų veda miškais, todėl asfalto tikėtis nereiktų:) Labiausiai tinkantis yra „MTB“ stiliaus dviratis. Būkite pasiruošę ir oro permainoms, ir  smėlio ruožams. Patikėkite, reginiai atpirks jūsų pastangas!

Dzūkijos nacionalinis parkas dviračiais - maršrutai prie "Dzūkijos uoga" sodybos

Dzūkijos parko dviračių trasos

Šiuo metu Dzūkijos nacionaliniame parke yra 10 dviračių maršrutų (kažkodėl jų skaičius pastoviai kinta:). Kiekvienas iš jų vertas dėmesio. Dviračių maršrutai yra skirtingo ilgio ir sudėtingumo. Galima pasirinkti nuo 3 iki 5-6 val. trasas, pažymėtas skirtingomis spalvomis.

Dzūkijos nacionalinio parko dviračių takai veda pro gražiausias ir įdomiausias parko vietas. Numatytos poilsio ar net maudynių vietos, yra nuorodos į šalia esančius gamtos paminklus.

Neturintiems savo transporto priemonės, dviratį galima išsinuomoti. Dviračių nuoma Dzūkijos nacionaliniame parke užsiima Gintaras Sadauskas. Lankytojų centruose galima gauti dviračių maršrutų žemėlapius su detaliais aprašymais bei nameliais prie ežero Dzūkijoje

Dviračiais po Dzūkijos nacionalinį parką - "Dzūkijos uoga" maršrutai

Dviračių turas Dzūkijos nacionaliniame parke

Pro sodybą „Dzūkijos uoga“ veda 31km. ilgio balta-ružava-balta vėliavėle pažymėtas dviračių maršrutas. Norint įveikti šią dviračių trasą, prireiks 4valandų. Dviratininkams su vaikais galima pasirinkti trumpesnes (3km arba 14km) atkarpas.

Šis Dzūkijos parko dviračių maršrutas driekiasi palei Merkio upės ir Skroblaus upelio krantus, pro miškis apsupto Glyno ežero pakrantes, veda per kabančius tiltus per Merkį ties Roduka ir Puvočiais.

Minant taku aplankysite partizanų vadavietes Kasčiūnų bei Viršurodukio kaimuose, galėsite užlipti į Puvočių apžvalgos bokštą, maudytis ežero ir upių stovyklavietėse. Susitarus iš anksto, automobilius galima palikti prie gražiausios sodybos Viršurodukio kaime:) .

„Dzūkijos uoga“ – Dzūkijos nacionalinio parko sodyba poilsiui. Kontaktai: info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Susižavėjote Dzūkijos nacionaliniu parku? Praleiskite atostogas su vaikais Lietuvoje ! Užsukite į stilingo poilsio oazę, kuri vadinasi  „Dzūkijos uoga“ sodyba 🙂

Kreipkitės sodybos kontaktais arba užpildykite paklausimo formą apačioje. Sekite sodybą Facebook!

KLAUSKITE APIE POILSĮ IR NAKVYNĘ STILINGOJE DZŪKIJOS NACIONALINIO PARKO SODYBJE MIŠKE!

info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

    Demos

    Layout

    Wide
    Boxed
    Share it!
    Verification: 0b2d3744007cf254