Kaimo turizmas žiemą -ką veikti sodyboje savaitgalį?

Sodybos nuoma žiemą: kaimo turizmo pramogos sodyboje

Pritvinkę  debesys keliauja  namų stogais, horizonte susiliedami į vieną didelę pilkumą. Kalendorius sako, kad prasidėjo lietuviška žiema. Tamsa ateina dar kaip reikiant neprašvitus, o tikrąją saulę atstoja gimtojo ofiso lempų švytėjimas.Kupini atsakingų pareigų šuoliuojame per įtemptą darbo savaitę, už visus savo „nuopelnus tautai“ gaudami gerą streso dozę.

Todėl nenuostabu, kad dažnas jau pirmadienį kuria penktadienio vakaro planus.Taigi – ką veiksime žiemos savaitgalį : vėl klajosime šalčiu alsuojančiomis miesto gatvėmis , tarp prekybcentrių? O gal trauksime pasigrožėti žiema į gamtą, išsirinkę kokią jaukią kaimo turizmo sodybą su žiemiškomis pramogomis?

Kaimo turizmo sodybos nuoma žiemą - "Dzūkijos uoga"
 Kaimo turizmo sodyba „Dzūkijos uoga“ žiemą

Kaimo turizmas žiemą – sodybos nuoma

Miesto gyvenimo tempas tiesiog reikalauja kokybiško savaitgalio poilsio.Labiausiai pavargusiems- tai didysis nieko neveikimas prie televizoriaus ar kokio kito ekrano ( o pastarųjų pas mus tikrai daug). Aktyvesni traukia į  maitinimo- atsigėrimo įstaigas, filmus, teatrus. Vienas kitas bando atrasti kokį nors „neatrastą Vilnių ar Kauną“. Tačiau galop  užklasinės veiklos sąrašiukas pradeda kartotis, ir iš kažkur atsiradęs nenumaldomas gamtos šauksmas mus nukelia į gilios lietuviškos žiemos kaimo ramybę plačiuosiuose Dzūkijos miškuose. Kaimo turizmas žiemą? Ar kas nuomoja sodybas žiemos metu? Ir ką veikti sodyboje žiemą?

Nekalbant apie taip vadinamas „sodybas šventėms“, tikrasis pažintinis – pramoginis kaimo turizmas žiemos sąlygomis mūsuose yra palyginti naujas reiškinys. Todėl pabandysime pasidalinti keliomis idėjomis apie vis dar alternatyvų savaitgalio praleidimą gamtoje žiemą, o konkrečiai poilsį sodybose Druskininkų ir Varėnos apylinkėse, Dzūkijos nacionaliniame parke. Taigi, kaimo turizmo sodybos nuoma žiemą ir  pramogos šaltuoju metų laiku.

Kaimo turizmo pramogos žiemą Kaimo turizmas Dzūkijoje žiemą Žiemos pramogos sodyboje prie Druskininkų

Siūlau pradėti nuo nakvynės vietos išsirinkimo.  Ne sezonas, todėl veikiančių turizmo sodybų žiemą skaičius ženkliai sumažėjęs. Jei nenorite nakties praleisti ekstremaliai, verta iš anksto pasidomėti apie tokias sodybos nuomos žiemą smulkmenas kaip šildymą, jo intensyvumą laikui bėgant, karštą vandenį, wc, miegojimo vietų ypatumus, teikiamas „papildomas“ paslaugas ir kitus gyvenimo džiaugsmus. Na, žinoma,  nakvynė palapinėje po egle taipogi galima. Tačiau žiemą tam reikia atskiro pasiruošimo ir kur kas rimtesnės diskusijos.

Sodybos Naujiesiems metams nuoma

Jei Naujuosius metus planuojate praleisti kaimo turizmo sodyboje, rezervacija verta pasirūpnti iš anksto. Pirmieji pasiteiravimai sodybos nuomai Naujiesiems atplaukia jau vasaros sezono pabaigoje. Kalėdiniu – Naujųjų metų periodu sodybų pasiūla smarkiai sumažėja: daugelis jų šaltuoju periodu tiesiog užsidaro, kitos rezervuojamos daug anksčiau, nei to tikisi prieš pat šventes susizgribę tautietiečiai. Yra dvi sodybų kategorijos, nuomojančios patalpas Naujųjų vakarui. Tai didelės šventėms  ( vestuvėms ir pan.) skirtos sodybos bei nedidelės jaukios sodybėlės , kurių šeimininkai dažniausiai nepageidauja triukšmingų pokylių. Šios sodybos prioritetą teikia šeimoms su vaikais bei aktyvias žiemos pramogas vertinantiems poilisautojams.

Sodybos su židiniu nuoma Naujiesiems metams
„Dzūkijos uoga“ sodybos židinys sušildys Naujųjų metų naktį!

Išsirinkus nuomai tinkančią kaimo turizmo sodybą žiemos savaitgaliui njar Naujųjų šventei, galima pradėti galvoti ir apie pramogas. Ką veiksime sodyboje priklausys nuo pačio  kolektyvo struktūros (pvz. amžiaus). Neretai mažieji dalyviai, atsidūrę  žiemos miškų platybėse, sugalvoja šimtus neįtikėtinų laisvalaikio užsiėmimų, kurie daugeliu atveju tėvelius gali švelniai šokiruoti. Todėl pageidautina laisvadienių programą  organizuoti taip, kad ji būtų įdomi visoms amžiaus grupėms. Keli pamąstymai apie žiemos savaitgalio veiklas ir pramogas  šalia kaimo turizmo sodybos Dzūkijoje .

Ką veikti kaimo turizmo sodyboje žiemą?Žiemos pramogos

Ką veikt kaimo turizmo sodyboje žiemą- "Dzūkijos uoga"
Šeimos pramogos sodyboje „Dzūkijos uoga“ žiemą

Pažintis su juodąja keramika -tai šilta pramoga sodyboje šaltą žiemos dieną.  Manoma, kad Merkinė yra viena seniausių gyvenviečių Lietuvoje (archeologai teigia, kad žmonės čia gyveno jau 10 t.m. pr.m.e.) Merkinės apylinkėse randama keramikinių dirbinių, pagamintų net V amžiuje pr.m.e. Ši keramikos tradicija išliko ir iki mūsų dienų. Keramikos meistrų nebėra daug, tačiau jie išsaugoję senovinius molio apdirbimo būdus ir yra gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir svetur.

Merkinės  miškų apsuptyje yra išlikusi ir pati seniausia veikianti juodosios keramikos degimo krosnis, kurią vis dar kūrena meistras Petras Pretkelis. Savo sodyboje jis priima visus norinčius susipažinti su juodosios keramikos amatu, turi paruošęs edukacinę programą, kuri sudomins tiek vaikus, tiek ir tėvelius šaltais žiemos savaitgaliais. Išklausę meistro Petro pasakojimų, pamatysite, kaip  žiedžiami puodai, lipdomi meno dirbiniai.

Visiems norintiems meistras  leis  nužiesti savo asmeninį keramikinį šedevrą. Sunku netgi pasakyti, kas čia būna aktyvesni: jaunieji specialistai, ar jų tėvai. Svečiams taipogi parodoma senoji juodosios keramikos degimo krosnis. Ši atrakcija verta dėmesio  ir trunka apie gerą valandą. O žiemą sodyboje pas meistrą Petrą visuomet šilta.

Ką veikti sodyboje žiemą - pramogos prie Druskininkų sodyboje "Dzūkijos uoga" Pramogos kaimo turizmo sodyboje žiemą.Juodoji keramika Kaimo turizmo sodybos pramogos žiemą

Apžvalgos bokšto Merkinėje aplankymas – puiki pramoga šalia kaimo turizmo sodybos žiemą. Tai modernus neseniai pastatytas apžvalgos bokštas, iškilęs virš Dzūkijos miškų. Nuo bokšto atsiveria nepakartojamas Nemuno ir jo salų vaizdas. Ypač įspūdingas reginys, kai miškai padengti žiemos pusnimis arba  per ledonešį. Pakeliui galima aplankyti ir Merkinės piliakalnį, nuo kurio matosi Nemuno ir Merkio santaka. Čia anksčiau stovėjo Merkinės pilis.

Ką veikti sodyboje žiemą.Merkinės apžvalgos bokštas Dzūkijoje Merkinės apžvalgos bokštas Kaimo turizmas žiemą.Merkinės apžvalgos bokštas

Merkinės piramidė žiemos vakarą. Nuo „Dzūkijos uoga“ sodybos iki Merkinės piramidės – vos keli kilometrai (ji stovi šalimais esančiame Česukų kaime, nors oficialiai priskiriama prie Merkinės įžimybių). Vakare piramidė įspūdingai apšviečiama,todėl rekomenduojama čia užsukti jau sutemus : žvaigždėtą naktį vaizdelis tikrai nuostabus!

Merkinės piramidė žiema vakare
Merkinės piramidė žiemos vakarą

Vakarinis pasivaikščiojimas po Druskininkus. Nuo kaimo turizmo sodybos “ Dzūkijos uoga “ iki Druskininkų – tik 18 km. Žiemos vakarą Druskininkai sužiba romantiškomis šviesomis.Žmonių čia nedaug, o snieguoti keliai ir takeliai teikia savo žavesio.

Druskininkai žiemos vakarą. Halo suformuoti atspindžiai - Dzūkijos uoga

Maisto gaminimas ant laužo sodyboje žiemą.Kulinarinis laisvalaikis, kai maisto gamyba tampa pramoga net ir jos nemėgstantiems. Labai svarbu paskirstyti darbus visoms amžiaus grupėms. O darbų atsiras visiems: malkų paruošimas, laužo įkūrimas, puodo užkaitimas ir priežiūra, maisto gaminimas, alaus ar karšto vyno gurkšnojimas, pasakų kolegoms sekimas,  ir t.t.Ši kaimo turizmo pramoga žiemą tikrai turi savo šarmo.

Sodybos nuoma žiemą - pramogos sodyboje "Dzūkijos uoga"
Maisto ruošimas ant laužo „Dzūkijos uoga“ sodybos kieme žiemą

Maisto ant laužo meniu idėjos:plovas su jautiena, sriuba( žuvienė, grybienė, chorčo, daržovienė,…); bulvės su lupenomis žarijose; žuvis ant žarijų, brandintos jautienos kepsniai, uzbekiškas plovas ant laužo. Vakarai žiemą tamsūs ir šalti, o sodyboje prie laužo bus šilta, gera ir malonu. Įspūdžio sustiprinimui galima pasiruošti  lauko žvakių ir fakelų.

Žuvis ant griliaus - maisto pramogos sodyboje žiemą Kaimo turizmo sodybos pramogos žiemą - "Dzūkijos uoga" sodyba Kaimo turizmas žiemą - kepsnys ant laužo

Maisto gaminimo pamokos ir žaidimai kaimo turizmo sodyboje žiemą. Maisto ruošimas moliniame pečiuje. Sodyboje esantis  rankų darbo molinių plytų pečius patiekalams suteikia ypatingą skonį. Čia galima ruošti tiek tradicinius lietuviškus patiekalus- kepti dzūkišką bandą, bulvių plokštainį, įvairiausius troškinus, tiek ir šiuolaikiniam jaunimui labiau suprantamus valgius -tikrą itališką picą ar desertą. Šią žiemos pramogą sodyboje yra pamėgę įvairaus amžiaus grupių svečiai, tačiau  aktyviausi picų vakarėlio dalyviai dažniausiai yra vaikai- čia ypač pasireiškia jų išradingumas! Sodybos kieme galima virti ir plovą ant laužo. Kaimo turizmas žiemą gali suteikti daug džiaugsmo!

Ką veikti sodyboje žiemą -kaimo turizmas prie Druskininkų "Dzūkijos uoga" Kaimo turizmo pramogos žiemą.Picos kepimas pečiuje Savaitgalio pramogos žiemą. Dzūkiškų patiekalų ruošimas pečiuje

Čiuožimas pačiūžomis ant ledo.Šaltą žiemą ( o ji kartais vis dar ateina:), kai ledas pakankamai storas, galima nukasti sniegą nuo šalimais kaimo turizmo sodybos esančio ežero  ar tvenkinio plotelio  ir čia  įrengti čiuožyklą. Vakare ją smagu apšviesti ugnies fakelais. Na o jeigu kolektyvas nusiteikęs rimtesniam sportui, įmanoma organizuoti  ir  pačiūžų žygį užšalusio  ežero paviršiumi. Svarbu, kad sniego sluoksnis nebūtų didelis. Tai pakankamai linksma kaimo turizmo sodybos  pramoga žiemą, tinkanti visoms amžiaus grupėms. P.S.:  ant upių ir tekančio vandens ledo čiuožinėti negalima- tai pavojinga.

Kaimo turizmas žiemą - ką veikti sodyboje "Dzūkijos uoga" Kaimo turizmas žiemą. Žiemos pramogos sodyboje Foto: pramogos Dzūkijos kaimo turizmo sodyboje žiemą - rogutės - Dzūkijos uoga

Čiuožimas rogėmis ar slidėmis nuo kalno.Reikia tik tinkamo kalniuko ir pakankamo sniego kiekio. Jeigu neturite rogių, galima improvizuoti ( plastiko, linoleumo gabalas ar pan.). Vaikystėje rogės buvo pagrindinė žiemos pramoga, na o dabar mieste jas  retai kur bepamatysi. Dauguma potencialių čiuožėjų persikėlė į virtualią realybę. Pastebėjom, kad kaimo turizmo sodyboje žiemą besisvečiuojančioms mamoms ši atrakcija  dažnai  būna netgi smagesnė, nei jų atžaloms. Roges galima pakeisti ir slidėmis. Na o jeigu žiema be sniego, šalimai esančioje Druskininkų Snow Arenoje jo visuomet rasite.

Slidinėjimas Dzūkijoje žiemą kaimo turizmo sodyboje Foto: slidinėjimas sodyboje ir pramogos žiemą - Dzūkijos uoga Pasivažinėjimas kinkiniu žiemą kaimo turizmo sodyboje

Dzūkiška pirtis, pirtininkai ir SPA malonumai pirtyje.Vien dėl šios pramogos verta nugalėti visus tinginius ir žiemos savaitgaliui pabėgti į kaimo turizmo sodybą. Taip, būtent į gilų Dzūkijos kaimą, paskandintą žiemos  pusnyse, apsuptą miško ramybės ir žvaigždėto vakaro dangaus.Kas gali būti geriau už malkinę pirtį  ir tikrą dūmo kvapą spaudžiant lengvam žiemiškam šaltukui? Dzūkišką pirtelę rasite daugelyje kaimo turizmo sodybų. “Dzūkijos uoga” sodyboje žiemą jums taipogi pasiūlysime ir pirtininko paslaugas: vanojimą įvairiomis vantomis, pilingą, aromoterapiją ar lengvą pramoginę- pažintinę pirties programėlę visoms amžiaus grupėms.

Žiemos savaitgalio pramogos Dzūkijoje - pirtis su pirtininkais Ką veikti savaitgalį - pirtis su pirtininkais Dzūkijoje Pirtis kaimo turizmo sodyboje Druskininkuose

Malkomis kūrenamos pirties malonumai žiemą

Dzūkiškos grikinės babkos, bandos ar duonos kepimas tikroje molinėje krosnyje – puiki žiemos savaitgalio pramoga kaimo turizmo sodyboje. Kelios Dzūkijos sodybos Varėnos rajone  vis dar gali pasiūlyti šią jau baigiančią išnykti atrakciją. Viskas daroma lygiai taip, kaip gilioje senovėje. Norintys  gali aktyviai dalyvauti kepime. Na o  pavargusiems nuo darbų bus linksma pasiklausyti įvairiausių istorijų apie žiemiško sodybų gyvenimo ypatumus Dzūkijos kaime. Nors aktyviausi čia vaikai, ši  edukacinė pramoga sužavi ir tėvelius.

Dzūkiškos bobos kepimas pečiuje Dzūkiška babka. Savaitgalio užsiėmimai su šeima

Pasivaikščiojimas po žiemos mišką ar užšalusią pelkę.Dzūkijos nacionaliniame parke yra bene pats žymiausias Lietuvoje Čepkelių rezervatas. Čia gyvena daugybė įvairiausių paukščių, bei žvėrių: vilkų, briedžių, stirnų, elnių. Tai savita mikroklimato zona su neįprasta augmenija ir supančiais vaizdais. Kadangi pelkė yra saugoma, į ją galima pakliūti tik su Dzūkijos nacionaliniu parko gidu.Žiemą šis pasivaikščiojimas suteiks daug žavesio ir emocijų. Čepkelių rezervate yra ir stebėjimo bokštas, iš kurio atsiveria puiki žiemos miškų ir pelkių panorama. Filmukas apie žiemą Lietuvoje – Dzūkijos N.P. Youtube .

Kaimo turizmo sodybos pramogos žiemą - slidinėjimas "Dzūkijos uogoje" Merkio upė žiemą

Pasivažinėjimas rogių kinkiniu žiemą. Čia tekų tartis su vietiniais gyventojais. Vienas kitas vis dar laiko arklį ir jį naudoja kaip transporto priemonę. Pasivažinėjimas kinkiniu žiemos miško keliais miesto  gali būti tikra atrakcija šeimoms su vaikais. Daugelio žiemą veikiančių kaimo turizmo sodybų šeimininkai patars kur ir kaip šios pramogos ieškoti.

Turas automobiliu po gražias Dzūkijos nacionalinio parko vietas.  Pats parkas nėra toks didelis, o lankytini objektai ir gražios vietos išsidėstę palyginti arti viena nuo kitos. Dzūkijos miškai ypatingai gražūs šaltą saulėtą dieną, kai  pušys pasidabinę sniego kepurėmis, o upėse plaukia ledo lytys.  Maršruto trukmė (įskaitant pasižvalgymus) gali būti nuo 2 iki 5 valandų. Kur nuvykti ir ką pamatyti jums patars kaimo turizmo sodybos šeimininkai. Štai keli Dzūkijos nacionalinio parko vaizdai šaltą žiemos dieną:

Veiklos ir pramogų sąrašą galima  tęsti ar koreguoti pagal jūsų asmeninius  poreikius. Tačiau viena yra tikrai aišku- po aktyvaus savaitgalio gamtoje  jūsų vaikai pasisems daugybę įspūdžių, o jūs tapsite žvalesni ir neužmigsite žiemos miegu. Taigi, griebkite komunikavimo priemonę ir burkite komandą  žiemos savaitgaliui kaimo turizmo sodyboje!

„Dzūkijos uoga“ kaimo turizmo sodybos vieta žemėlapyje >>

Teiraukitės, rašykite mums dėl sodybos nuomos ir pramogų žiemą! „Dzūkijos uoga“ sodyba laukia tikros žiemos išsiilgusių poilsiautojų!

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254