Baidarės

Plaukimas baidarėmis su nakvyne

Dzūkijos nacionalinis parkas pasižymi upių ir upelių gausa. Daugelis jų šaltiniuoti, todėl gaivina net ir per didžiausius vasaros karščius. Plaukimas baidarėmis su nakvyne Dzūkijoje prasideda jau ankstyvą pavasarį, tirpstant sniegui – kai upės tampa sraunios ir vandeningos. Sezonas tęsiasi iki pat rugsėjo pabaigos.

Pastaruoju metu susidomėjimas baidarėmis sparčiai auga. Ypač tarp šeimų su vaikais ar kolegų , siekiančių praskaidrinti „pandeminę“ nuotolinių susirinkimų realybę.

Plaukimas baidarėmis su nakvyne - sodyba "Dzūkijos uoga"

Plaukimas baidarėmis  ir nakvynė sodyboje „Dzūkijos uoga. info@dzukijosuoga.lt  +37069963565

Todėl nenuostabu, kad baidarių nuomą su sodyba šiais laikais siūlo bene kiekviena Dzūkijos nacionalinio parko apgyvendinimo įstaiga. Savaitgaliais darbas čia tiesiog verda.

Menka paslaptis ir tai, kad poilsio dienomis smarkiai pakyla baidarių nuomos su nakvyne kainos. Baidarės Dzūkijoje tapo ypatingai populiaria savaitgalio pramoga. Į tai netruko sureaguoti ir vietiniai kainodaros specialistai:)
Taigi, norintiems pasidžiaugti ramybe ir sutaupyti, plaukimą baidarėmis geriau rinktis darbo dienomis. Paprastą dieną nesudėtingai gausite ir plaukimui Ūla reikalingus leidimus.

Baidarių nuoma su sodyba

info@dzukijosuoga.lt    +37069963565

Baidarių nuoma su nakvyne Dzūkijoje verta pasirūpinti iš anksto. Ypač liepos – rugpjūčio savaitgaliais , kai Dzūkijos nacionalinį parką užplūsta didžiausias lankytojų srautas.

Baidarių nuomą su sodyba pasiūlysime ir mes. Poilsiautojus apgyvendinsime stilingoje kaimo turizmo sodyboje Dzūkijos miškų ir upių apsuptyje. Lauko terasoje pavaišinsime kava, o vėliau nuvešime į plaukimo starto vietą. Įveikusius irklavimo iššūkį svečius pasitiksime ir pargabensime atgal į sodybą nakvynei.

Grįžę turėsite nuostabią progą sušilti malkomis kūrenamoje sodybos pirtyje. Na o vakare bendravimą galėsite pratęsti prie laužo, ruošiant jautienos ir žuvies kepsnius bei gurkšnojant karštą vynuogynų kraštų gėrimą. Baidarių ir sodybos nuoma pasirūpinkite jau dabar – kreipkitės sodybos „Dzūkijos uoga“ kontaktais !

Baidarių nuoma Dzūkijoje - maršrutai

360° TURAS PO  „DZŪKIJOS UOGĄ“ –  PRABANGIĄ SODYBĄ SU BAIDARĖMIS 

Plaukimas baidarėmis Ūla su nakvyne - "Dzūkijos uoga"

Plaukimas baidarėmis Ūla

Baidarių nuoma ir maršrutai Ūla

Plaukimą baidarėmis Ūlos upe renkasi turintys šiek tiek patirties poilsiautojai. Ūla sužavės vienais iš nuostabiausių baidarių maršrutų visoje Lietuvoje. Sraunūs upės vingiai, stačios smėlingos atodangos ir ant krantų įsikūrę senoviniai kaimai kasmet pritraukia gausų būrį irklavimo entuziastų.


Baidarių nuoma plaukimui Ūla užsiima „Ūlos asociacijos“ nariai ir pavienės kaimo turizmo sodybos Dzūkijoje. Šie baidarių maršrutai tokie populiarūs, kad Dzūkijos nacionalinis parkas įvedė maksimalią 100 baidarių kvotą per dieną. Taigi, plaukimui baidarėmis Ūlos upe reikalingi leidimai, kuriais verta pasirūpinti iš anksto. Rekomenduojame iš anksto pasirūpinti ir pačių baidarių nuoma Dzūkijoje.


Jeigu diena buvo vėsi ar plaukimo metu teko priverstinai išsimaudyti gaiviuose upės vandenyse, jauki ir stilinga sodyba su pirtimi taps didžiausia vakaro palaima! Susitarus, sodyboje „Dzūkijos uoga“ iškūrensime pirtį su kvepiančiomis vantomis ir žolelių arbata!


Plaukimo baidarėmis maršrutai Ūlos upe:

 • Kašėtos – Zervynos (apie 4 val.)
 • Zervynnos – Trakiškiai (apie 5 val.)
 • Zervynos – Mančiagirė (apie 2 val.)
 • Mančiagirė – Trakiškiai (apie 3val.)
 • Trakiškiai – Mardasavas – toliau Merkiu – Puvočiai (apie 5 val.)
Baidarės Dzūkijoje : plaukimas Merkiu su nakvyne - "Dzūkijos uoga"

Plaukimas baidarėmis Merkiu

Baidarės su nakvyne sodyboje

Plaukimas Merkiu tinkamas poilsiui su šeima ir kolektyviniam pasiplaukiojimui plaustu. Gėrintis lėta upės tėkme, pamažu besikeičiančiais gamtos vaizdais, vandens paukščių ir vaikų keliamu klegesiu.


Baidarių nuoma su nakvyne Dzūkijoje rekomenduojama pramogautojams, ieškantiems ramaus pasibuvimo vaizdingų pušynų apsuptyje.
Baidarės su nakvyne sodyboje netoli Merkio – puiki kombinacija poilsiaujantiems lėtai. Gražios kaimo sodybos nuoma poilsiui išspręs daugelį organizacinių ir buitinių klausimų. Ypač šeimoms su mažais vaikais. Juk ilsėtis komfortiškai – daug smagiau!


Na o tie, kas nespėjo užsisakyti nakvynės sodyboje, gali apsistoti Dzūkijos kempinguose. Ant upių krantų yra įrengtos kelios stovyklavietės. Populiariausios yra Puvočių (prie Merkio) ir Trakiškių ( prie Ūlos) stovyklavietės su visa reikalinga infrastruktūra.

Plaukimo baidarėmis maršrutai Merkiu :

 • Senoji Varėna – Perloja (apie 3 val.)
 • Perloja – santaka su Skroblaus upeliu (apie 5,5 val.)
 • Ūlos/Merkio santaka – Merkio/Grūdos santaka (apie 1,5 val.)
 • Merkio/Grūdos santaka – A4 tiltas per Merkį (apie 1,5 val.)
 • Merkio/Grūdos santaka – Merkinė (apie 2 val.)
Baidarės Grūda -sodyba su baidarėmis - Dzūkijos uoga

Plaukimas baidarėmis Grūda

Baidarių nuoma su sodyba

Plaukimas baidarėmis Grūdos žemupiu patiks mėgstantiems ekstremalų poilsį. Prieš santaką su Merkiu Grūda nusėta smagiais slenksčiais ir dideliais akmenimis. Prieš „žemą startą“ vertėtų pamąstyti ne tik apie baidarių nuomą su sodyba, bet ir apie siūlomą pirtį. Po plaukimo Grūdos upe jos tikrai prireiks!

Maršrutą žemupiu geriausia planuoti pavasarį arba gausiai palijus – tuomet ši upės dalis yra praplaukiama be didesnių iššūkių. Vienok ankstyvą pavasarį baidarių nuomą su nakvyne čia pasiūlys vos kelios visus metus veikiančios kaimo turizmo sodybos. „Dzūkijos uoga“ – viena iš jų:)

Esant pakankamam vandens kiekiui, Grūdos žemupys žavingai įspūdingas. Tačiau baidarių nuoma gali smarkiai pabrangti arba tapti išvis neįmanoma esant žemam vandens lygiui.

Sausringą vasarą baidarėmis keliauti galima tik Grūdos aukštupiu (iki Kašėtų antrojo tilto). Poilsiautojų akį džiugins atodangos bei kitos užburiančios Dzūkijos nacionalinio parko vietos. Grūdos aukštupiu plaukia ir šeimos su vaikais.

Plaukimo baidarėmis maršrutai Grūdos upe:

 • Darželiai – Marcinkonys ( apie 2 val.)
 • Darželiai – Merkinės/Marcinkonių kelio tiltas (6-7 val.)
 • Marcinkonys – Kašėtos (apie 4-5val.)
 • Kašėtos – Puvočiai (apie 2-2,5 val.)
Naktinis plaukimas baidarėmis Dzūkijoje su sodyba - "Dzūkijos uoga"

Naktinis plaukimas baidarėmis Dzūkijoje

Ekstremalus plaukimas baidarėmis naktį

Plaukimas baidarėmis naktį suteiks džiaugsmo ekstremalių pramogų mėgėjams. Galime organizuoti naktinį plaukimą Merkiu, Ūla ar net srauniosios Grūdos žemupiu. Po tokių ekstremalių pramogų sodyboje svečių lauks iškūrenta malkinė pirtis ir vakaras prie laužo. Jeigu ieškote tik lengvos pramogos, tiks naktinis plaukimas Merkiu. Na o tie, kas nori naktį plaukti Ūla ir Grūda, turėtų būti pasiruošę rimtesniems iššūkiams.


Organizuojame naktinį plaukimą su nakvyne 8-18 svečių grupėms. Ekstremalus palydime ir morališkai palaikome viso naktinio plaukimo metu:). Reikia turėti ciklopus ir tinkamus rūbus. Planuojantiems šią naktinę pramogą su vaikais, rekomenduojame rinktis Merkio upę ir jaukią šiltą nakvynę mūsų kaimo turizmo sodyboje Varėnos rajone .

Kaip pasiruošti plaukimui baidarėmis?

Kaip pasiruošti plaukimui baidarėmis Dzūkijoje - "Dzūkijos uoga"

Plaukimas baidarėmis Dzūkijoje su vaikais. info@dzukijosuoga.lt  +37069963565

Pagrindinius punktus, kaip pasiruošti plaukimui baidarėmis jau aptarėme. Tai baidarių ir sodybos nuoma. Tačiau yra daugybė kitų smulkmenų, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį. Prieš „pasineriant“ į vandens pramogas, siūlome kelis naudingus patarimus.

 
Pasiruošimas baidarėms Dzūkijoje:

 • Gelbėjimo liemenes poilsiautojams turi parūpinti baidares Dzūkijoje nuomojantys individai. Tai privaloma. Daugelis siūlo „ plaukimo“ liemenes, kurios puikiai padeda išsilaikyti ant vandens mokantiems šiek tiek plaukti. Tačiau ką daryti, jeigu plaukti nemokate ir į vandenį žiūrite didelėmis siaubo akimis?
  Reikalaukite, kad jums duotų tikrą gelbėjimo liemenę. Nuo „plaukimo“ liemenės ji skiriasi tuo, kad į vandens paviršių kelia galvą ir krūtinės sritį, bet ne nugarą. Tarp kitko, abi liemenių rūšys puikiai šildo vėsią dieną.
 • Turėkite mobilųjį telefoną ir specialią įmautę, neleisiančią jam sušlapti. Telefono reikės susiskambinti atplaukus arba įvykiams pasisukus nenumatyta linkme. Praktika rodo, kad telefonai turi polinkį sušlapti ar netgi pasislėpti upės dugne. Kaip ir automobilio rakteliai, kuriuos vertėtų saugiai palikti krante.
  Turėkite maisto ir gėrimų. Irkluojant baidarę alkis pasibels greitai ir netikėtai.
 • Pasiimkite hidro maišą atsarginiams rūbams ir maistui saugoti. Jeigu tokio neturite, tiks du stori vienas į kitą sudėti ir užrišti „Plastos“ maišai. Paprasti šiukšlių maišai tam visiškai netinka. Tačiau šiukšlių maišų taipogi gali prireikti.
 • Pasirūpinkite asmeninės higienos priemonėmis. Nepamirškite kremo nuo saulės ir repelentų.
  Per daug nenutolkite vieni nuo kitų. Plaukite taip, kad vieni kutus matytumėte. Sklando daug šiurpių istorijų apie ekstremalų naktinį plaukimą ir pasimetusias baidares Dzūkijoje 🙂

Kaip apsirengti ir kokius rūbus pasiimti baidarėms?

Kaip pasiruošti plaukimui baidarėmis - rūbai - "Dzūkijos uoga"

Plaiukimas baidarėmis Merkiu,Ūla ir Grūda.  info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

 

Kokius rūbus pasiimti į plaukimą baidarėmis priklauso nuo maršruto sudėtingumo, jūsų įgūdžių ir temperatūros „už borto“.
Jeigu upė srauni, o kaip irkluoti žinote tik iš draugų pasakojimų, atsarginis rūbų bei avalynės komplektas nepakenks. Ypač jeigu saulė nutarė tą dieną nešviesti:) Šilti rūbai turi būti tik sintetiniai. Taigi, baidarių Dzūkijoje iššūkiui reiks:

 • Avalynės, su kuria galėsite braidžioti. Priklausomai nuo oro sąlygų, tai gali būti „kroksai“, guminės šlepetės, neopreninės kojinės + sportbačiai arba specialūs neopreniniai batai. Guminius imkite tik vėsią dieną. Daugeliu atvejų jie nepasiteisina.
 • Maudymosi kostiumėlio, kepurės nuo saulės, trumpikių arba „timpų“ , marškinėlių.
 • Džemperio arba fliso ( jų tikrai džiaugsitės atplaukus) , striukės nuo lietaus, lietskraistės. Jeigu rankos pratę tik darbui su klaviatūra, tuomet irklavimui pasiimkite ir „sodininko“ pirštines. Taip apsisaugosite nuo pūslių.
 • Vėsią dieną plaukimui baidarėmis papildomai reiks: atsarginio šiltos avalynės komplekto, atsarginių vilnonių kojinių, atsarginio fliso/džemperio ir šiltos striukės. Visus atsarginius rūbus saugokite neperšlampamuose ( hidro) maišuose.

 

Kas toliau?

Belieka užpildyti žemiau pateiktą formą arba susisiekti nurodytais kontaktais.

Teiraukitės apie baidares Dzūkijoje ir stilingą poilsį sodyboje prie Druskininkų – nacionalinio parko miškų ir upių apsuptyje!

Organizuojame pramogas darbo kolektyvams, turime ypatingų laisvalaikio pasiūlymų šeimoms su vaikais. Aplink sodybą gausybė Dzūkijos lankytinų vietų . Užsukite!

KLAUSKITE APIE BAIDARES DZŪKIJOJE  SU NAKVYNE SODYBOJE!

info@dzukijosuoga.lt   +37069963565 

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254