Baidarės

Plaukimas baidarėmis su nakvyne

Plaukimas baidarėmis - Dzūkijos uoga

Dzūkijos nacionalinis parkas pasižymi upių ir upelių gausa. Daugelis jų šaltiniuoti, todėl gaivina net ir per didžiausius vasaros karščius.Plaukimas baidarėmis su nakvyne Dzūkijoje prasideda jau ankstyvą pavasarį, tirpstant sniegui – kai upės tampa sraunios  ir vandeningos.

Baidarių nuoma su nakvyne Varėnos rajone užsiima daugybė kaimo turizmo sodybų, todėl savaitgaliais darbas  čia tiesiog verda.Menka paslaptis ir tai, kad poilsio dienomis smarkiai pakyla ir baidarių su nakvyne kainos. Taigi, norintiems sutaupyti ar pasidžiaugti ramybe plaukimą  geriau rinktis paprastomis darbo dienomis.

Sodybą su baidarėmis verta rezervuoti iš anksto.Ypač liepos – rugpjūčio savaitgaliais ,  kai Dzūkijos nacionalinį parką užplūsta didžiausias lankytojų srautas. Plaukimą baidarėmis su nakvyne pasiūlysime ir mes. Kaimo turizmo sodybos “Dzūkijos uoga” svečius nugabename tiesiai į starto vietą, o baigus žygį- pasiimame ir atvežame atgal į sodybą.Svečiams pageidaujant, lydėsime viso plaukimo baidarėmis metu.

Sodyba su baidarėmis

Baidarės Grūda -sodyba su baidarėmis - Dzūkijos uoga

Plaukimas Grūda

Sodyba su baidarėmis Dzūkijoje

Grūdos žemupys patiks mėgstantiems ekstremalų plaukimą. Prieš santaką su Merkiu Grūda nusėta slenksčiais ir akmenimis.

Plaukimas Grūda populiarus pavasarį arba  gausiai palijus – tuomet  visa upė praplaukiama.

Esant pakankamam vandens kiekiui,  plaukimas Grūdos žemupiu tikrai įspūdingas. Vieną kitą atodangą bei nuostabius gamtos vaizdus ras ir plaukiantys Grūdos aukštupiu.

Sodyba su baidarėmis ir pirtimi – tinkamas sprendimas norintiems greitai sušilti po plaukimo Grūda.

Populiariausi Grūdos baidarių maršrutai:

 • Darželiai- Marcinkonys ( apie 2 val)
 • Marcinkonys- Kašėtos (apie 4-5val)
 • Kašėtos-Puvočiai (apie 2-2,5 val)
Plaukimas Merkiu - baidarės su nakvyne - Dzūkijos uoga

Plaukimas Merkiu

Baidarės su nakvyne sodyboje

Plaukimas Merkiu  tinkamas ramiam  poilsiui su šeima ar pasiplaukiojimui plaustais. Gėrintis lėta upės tėkme ir pamažu besikeičiančiais gamtos vaizdais ar džiaugiantis vaikų klegesiu.

Baidarės su nakvyne Dzūkijos nacionaliniame parke patiks tiek pradedantiems turistams, tiek pageidaujantiems ramaus plaukimo Merkiu bei poilsio su vaikais vaizdingos gamtos apsuptyje.

Tiems, kas nespėjo užsisakyti sodybos su baidarėms, gali apsistoti ir  kempinguose. Ant Merkio krantų yra įrengtos kelios stovyklavietės. Populiariausia tarp jų yra Puvočių stovyklavietė su visa būtina infrastruktūra.

Plaukimo Merkiu maršrutai:

 • Snoji Varėna-Perloja (apie 3 val)
 • Perloja-Puvočiai (apie 5 val)
 • Mardasavas-Puvočiai (apie 1 val)
 • Puvočiai- A4 tiltas per Merkį (apie 1,5 val)
 • Puvočiai-Merkinė (apie 2 val)
Plaukimas Ūlos upe - baidarės su nakvyne - Dzūkijos uoga-

Plaukimas Ūlos upe

Sodyba su baidaremis

Plaukimas Ūlos upe – tai vienas gražiausių baidarių maršrutų  Lietuvoje. Sraunūs Ūlos vingiai, stačios smėlingos atodangos ir ant krantų įsikūrę senoviniai  kaimai pritraukia gausų būrį irklavimo entuziastų.

Norinčiųjų plaukti Ūlos upe tiek daug, kad Dzūkijos nacionalinis parkas riboja baidarininkų skaičių.Ūlai reikalingi leidimai, kuriais verta  pasirūpinti  iš anksto. Dzūkijos uoga – jūsų sodyba su baidarėmis – pasirūpins viskuo, kas reikalinga plaukimui Ūlos upe.

Po plaukimo Ūlos upe  sodybos nuoma su pirtimi  bus didžiausia palaima. Grįžus po plaukimo jūsų lauks malkomis kūrenama pirtis su kvepiamčiomis vantomis!

Plaukimo Ūlos upe maršrutai:

 • Kašėtos-Zervynos (apie 4 val)
 • Zervynnos-Trakiškiai (apie 5 val)
 • Zervynos-Mančiagirė (apie 2 val)
 • Mančiagirė-Trakiškiai (apie 3val)
 • Trakiškiai-Mardasavas -toliau Merkiu-Puvočiai (apie 5 val)

Plaukimas plaustais ir plausto nuoma

Plaukimas plaustais - plaustų nuoma Dzūkijoje - Dzūkijos uoga

Organizuosime plausto nuomą bei plaukimą plaustais Merkio upe 6- 15 žmonių grupei. Svečiai iš sodybos į plaukimo starto vietą ir atgal  vežami mikroautobusais. Plausto nuomą renkasi tie, kam kyla dvejonių dėl baidarių. Plaukimas plaustais ypač tinkamas pramogaujantiems su mažais vaikais. Plaukti plaustu daug paprasčiau, nes jis nevirsta, nereikia pastoviai irkluoti. Plaukimo plaustu greitis  yra mažesnis, nei baidare, todėl maršruto įveikimo laikas  15- 30% ilgesnis, nei plaukiant Merkiu baidarėmis.

Dzūkijos uoga – plaukimas baidarėmis  su nakvyne naujoje stilingoje sodyboje Dzūkijoje!

KLAUSKITE APIE PLAUKIMĄ BAIDARĖMIS IR PLAUSTAIS SU NAKVYNE SODYBOJE!

Verification: 0b2d3744007cf254