Baidarės Dzūkijoje su vaikais

Baidarės su vaikais Dzūkijoje - Ūla, Merkys ir Grūda. Ką pasiimti, kurią upę išsirinkti?

Plaukimas baidarėmis su vaikais – “Dzūkijos uoga” sodyba

Saulutė vilioja į gamtą? Baidarės su vaikais Dzūkijoje skamba kaip puikus savaitgalio planas? Žinoma, kad taip! Jūsų idėjai pritartų daugybė šeimų, jau išbandžiusių baidares Ūla, Merkiu ar Grūdos upe. Tačiau kaip pasiruošti plaukimui su mažais vaikais – ką pasiimti, kaip išvengti nereikalingų diskusijų ar nekantraus mažylių bruzdesio? Kokius baidarių maršrutus išsirinkti plaukimui su mažyliais?

Baidarės su vaikais: į ką atkreipti dėmesį, kaip pasiruošti?

Savaitgalio poilsis Dzūkijoje su šeima padovanos daugybę džiugių akimirkų. Bet tik tuomet, jeigu plaukimas baidarėmis su vaikais bus saugus ir nesukels mažylių protesto.Taigi, verta tinkamai pasiruošti, kad baidarės Ūla ar Merkiu taptų  poilsiu , o ne diskusija “kada pagaliau baigsim”.

Foto: plaukimas baidarėmis su vaikais Merkiu Dzūkijoje - Dzūkijos uoga

Plaukimas baidarėmis su vaikais

Į ką atkreipti dėmesį?

♦ Plaukiant baidarėmis su vaiku, mažylis turi aktyviai dalyvauti. Aprūpinkite jį veikla – pasiimkite mėgstamą žaislą, duokite palaikyti irklą ar kokį pagalį, kuris atšaldys vaiko norą „ gadinti nervus“ ar dalinti alternatyvaus poilsio idėjas.

♦ Baidarės su vaikais garantuoja padidėjusį maisto suvartojimą. Alkio jausmas plaukiant ateina greitai ir kartojasi dažnai. Visuomet po ranka turėkite vaiko mėgstamų užkandžių ir gėrimų.

♦ Neprižiūrimi daiktai linkę skęsti ar sušlapti. Ypač plaukiant baidarėmis Ūla. Pasirūpinkite, kad mobilūs įrenginiai būtų supakuoti į plaukimui skirtus įdėklus, o visas kelionės turtas apsaugotas nuo drėgmės. Dzūkijos baidarių nuomotojai siūlo hermetinius maišus, tačiau maža jų dalis beišlaikę hermetines savybes.

♦ Patikimas ir patikrintas būdas – rūbus pakuoti į du storus plastikinius maišus. Rūbai sudedami į vieną maišą, sandariai užrišami, tuomet tas maišas dedamas į antrą maišą, kuris taipogi sandariai užrišamas. Maišai turi būti bent 150 -200 mikronų storio, šiukšlių maišai netinka.

Foto: Baidarės su vaikais Dzūkijoje - Dzūkijos uoga

Baidarės su mažais vaikais Dzūkijoje

Kaip pasiruošti plaukimui?

♦ Pasirūpinkite vaiko apranga: plaukiant baidarėmis Dzūkijoje karštą saulę gali staiga pakeisti lietus. Vaikas gali sušlapti ar perkaisti. Plaukiant Ūla baidarės kartais linkę net apvirsti. Taigi – pakaitiniai rūbai , kepurė nuo saulės, basutės, batai, kojinės saulės kremas ir maudymosi kostiumėlis yra tiesiog būtini.

♦  Pasirūpinkite saugumu. Vaikas baidarėje turi būti apvilktas tikra gelbėjimo (o ne „plaukimo“ ) liemene. Gelbėjimo liemenė skiriasi tuo, kad virš vandens kelia galvą ir pilvo zoną, tuo tarpu nugara lieka panirusi. Dažnas baidarių nuomotojas siūlo „ plaukimo“ liemenes, kurios netinka plaukimui baidarėmis su vaikais. Gelbėjimo liemenės turi ir kitą pliusą – jos puikiai šildo!

♦  Baidares su mažais vaikais pravartu derinti su civilizuota nakvyne. Baidares ir sodyba su pirtimi Dzūkijoje pasiūlys beveik kiekviena Dzūkijos nacionaliniame parke įsikūrusi apgyvendinimo įstaiga. Čia jūs puikiai pasirūpinsite vaikais, tinkamai pasimaitinsite ir gerai išsimiegosite. Na o jeigu bijote gamtos rūstybės ir kenčiate nuo internetinės priklausomybės, jums tiesiog nėra kito nakvynės pasirinkimo.

Foto: baidarės Ūla su vaikais - Dzūkijos uoga

Baidarės Dzūkijoje su paaugliais

Patarimai plaukiantiems

♦  Nebūkite be ryšio. Plaukimą baidarėmis su vaikais planuokite taip, kad įvykiams pasisukus neplanuota linkme, visuomet galėtumėte „pabėgti“. Tam puikiai tiks upės pakrantėje esantys kaimeliai ir stovyklavietės . Svarbu, kad paskambinus „gelbėtojui“ galėtumėte pasakyti daugiau, nei kad „esu kažkur miške“.

♦  Pasidomėkite vietovėmis, kuriomis plauksite – ar krantai tinkami maudynėms, kokius kaimus ar įdomias vietas praplauksite. Tai žinodami galėsite sudominti ir paauglius, organizuoti maudynių pertraukėles ar  aplankyti įdomius objektus plaukimo baidarėmis metu.

♦  Svarbu, kad paauglys nesijaustų vienišas. Jeigu kartu baidarėmis plaukia bent keli panašaus amžiaus vaikai – jie tikrai susiras sau pramogų.Duokite jiems užduočių, išnaudokite jų energiją!

♦  Jeigu mėgstate ramybę, plaukimą baidarėmis rinkitės paprastomis dienomis. Savaitgaliais plaukiančių Dzūkijos upėmis skaičius išauga kelis kart.Tai ypač patartina planuojant baidares Ūla.

Baidarių maršrutai Dzūkijoje: baidarės Merkiu, Ūla ir Grūda su vaikais

Foto: baidarių maršrutai Dzūkijoje su mažais vaikais - Dzūkijos uoga

Planuojant savaitgalio poilsį ir baidares Dzūkijoje su vaikais, svarbu tinkamai išsirinkti upę ir plaukimo maršrutą. Dzūkijos upės teka miškingomis vietovėmis, poilsiautojams dovanodamos pasakiškus vaizdus, gamtos gėrybes, gryną orą ir pakrantėse pasiklydusių medinių Dzūkijos kaimelių ramybę. Priklausomai nuo vaikų amžiaus bei irkluotojų patirties, Dzūkijoje galima rinktis baidares Ūla, Merkiu arba Grūda.

Baidarės Merkiu tiks šeimoms su mažais vaikais ir nepatyrusiems irkluotojams. Plaukiant baidarėmis su vaikais nereikėtų viršyti 2-3 valandų per dieną. Maršrutas Merkiu su mažais vaikais: Mardasavas- Puvočiai ( 1 val) – Trasninkas (30min) – Merkio stovyklavietė ( 1val) – Merkinė (30 min).

Prireikus visose nurodytose stotelėse galima pasislėpti nuo lietaus ar baigti plaukimą transportuojant mažuosius poilsiautojus į kaimo turizmo sodybą. Tiems, kas bijo plaukimo baidarėmis su vaikais, puiki alternatyva galėtų būti plaukimas plaustu su vaikais. Merkys idealiai tinka laivybai plaustais. Plaustus ypač pamėgę Alytaus rajono sodybų poilsiautojai. Na o kam Merkys per lėtas, baidarės Ūla yra puiki alternatyva.

Baidares Ūla galėtų rinktis labiau patyrę irkluotojai su paaugliais. Plaukimas baidarėmis su mažais vaikais Ūla nerekomenduojamas. Gražiausi Ūlos maršrutai driekiasi nuo Zervynų kaimo iki Trakiškių stovyklavietės. Šeimoms rekomenduojamas maršrutas Ūlos upe: Zervynos-Mančiagirė (2val)- Žiūrai (2,5val)-Trakiškiai (30 min).

Startavus Mančiagirėje, iki Trakiškių stovyklavietės galima atplaukti per 3 valandas. Netoli Mančiagirės yra Ūlos akis – nuostabaus grožio versmė, Dzūkijos gamtos paminklas. Zervynos yra vertas dėmesio ir vienas seniausių Lietuvos etnografinių kaimų. Verta pažymėti, kad daugelyje baidarių maršrutų Ūlos upe mobilus ryšys sutinkamas tik kaimuose. Taigi, baidarės Ūla gali tapti iššūkiu mobiliosios kartos atstovams.

Baidares Grūda iki Kašėtų galėtų rinktis šeimos su vyresniais vaikais. Grūdos atkarpa nuo Kašėtų iki Puvočių rekomenduojama tik patyrusiems irkluotojams. Pavasarį Grūdos žemupys tampa puikia atrakcija ekstremalaus plaukimo mėgėjams. Rekomenduojamas baidarių maršrutas Grūda su vaikais: Darželiai – Marcinkonys (2val) – Kašėtos (3val).

Daugelyje vietų Grūdos krantai apaugę ir maudynėms netinkami. Upė vingiuota, taigi irklavimo ir vairavimo čia tikrai užteks kiekvienam. Tai plaukimo Ūla  alternatyva, siekiantiems išvengti  Dzūkijos nacionalinio parko įsteigto mokesčio už baidares Ūla.

Stovyklavietės plaukiantiems baidarėmis su vaikais Dzūkijoje

Foto: poilsis Dzūkijoje ir stovyklavimas su vaikais -Dzūkijos uoga

Keliaujat Dzūkijoje stebins puikiai įrengtos stovyklavietes ant Ūlos, Grūdos ir Merkio upių krantų. Savaitgaliais ar geru oru čia gausybė poilsiautojų. Trakiškių, Mardasavo, Puvočių ir Merkio stovyklavietėse yra pavėsinės bei laužavietės. Nors ramybės ir privatumo čia nevertėtų ieškoti, poilsiavietės yra puiki vieta trumpam atokvėpiui ar pietums plaukiant baidarėmis su vaikais. Kaimo turizmo sodybos Dzūkijoje yra puiki alternatyva stovyklavietėms, ypač plaukiant baidarėmis su vaikais.Taigi, keliaukite į Dzūkiją! Gamtos grožis, smėlėti ūpių krantai ir baidarės Ūla, Merkiu ir Grūda laukia poilisautojų su vaikais!

Kokio amžiaus vaikams galima plaukti baidarėmis?

Pasirinkus tinkamą maršrutą, plaukimu baidarėmis galima džiaugtis net su 2-3 metų mažyliais. Žinoma, kad reiktų plaukti kartu su patyrusiais kolegomis, galėsiančiais jumis pasirūpinti, iškilus nenumatytoms situacijoms. Vaikas turėtų būti apvilktas specialia gelbėjimo liemene, reiktų pagalvoti apie  maitinimo pertraukėles, apsaugą nuo saulės  bei pakaitinius rūbelius. Sodyba “Dzūkijos uoga” turėjo ne vieną svečių grupė, kuri išdrįso plaukti net su kūdikiais!

Kada plaukti baidarėmis Dzūkijoje?

Jei planuojate poilsį su šeima ar vaikais,  plaukimui baidarėms palankiausias periodas Lietuvoje yra birželis – rugsėjo pradžia. Daug kas baidares Ūla, Merkiu ar Grūda organizuoja išskirtinai  liepos – rugpjūčio savaitgaliais. Tačiau tai yra brangiausias pasirinkimas. Nepamirškite, kad darbo dienomis ar ankstyvą rudenį taipogi šilta ir gražu. Baidarių nuoma paprastomis dienomis kainuos pigiau, o plaukiant Ūla neteks stumdytis su  gausybe kitų vandens turizmo entuziastų. Informaciją apie baidarininkų antplūdžius kartais pateikiame ir sodybos Facebook puslapyje.

Užsukite į “Dzūkijos uogą” – kaimo turizmo sodybą Varėnos rajone, Dzūkijos nacionalinio parko miškuose šalia Druskininkų! Teirautis apie plaukimą baidarėmis su vaikais galite užpildę pateiktą formą apačioje arba nurodytais kaimo turizmo sodybos kontaktais

KLAUSKITE APIE BAIDARES ŪLA, MERKIU IR GRŪDA DZŪKIJOJE SU VAIKAIS!

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254