Baidarės Dzūkijoje su vaikais

Baidarės su vaikais ir nakvyne Dzūkijoje – Ūla , Merkys ir Grūda

Baidarės su vaikais su nakvyne Dzūkijoje - plaukimas Ūla, Merkiu ir Grūda

Baidarės Dzūkijoje su vaikais: plaukimas Merkiu, Ūla ir Grūda su nakvyne stilingoje sodyboje: info@dzukijosuoga.lt  +37069963565

Saulutė vilioja į gamtą? Baidarės su vaikais skamba kaip puikus savaitgalio planas? Žinoma, kad taip! Jūsų idėjai pritartų daugybė šeimų, jau išbandžiusių baidares Ūla, Merkiu ar Grūdos upe su nakvyne sodyboje Dzūkijos miškų platybėse.

Tačiau kaip pasiruošti plaukimui su mažais vaikais? Kokius baidarių maršrutus išsirinkti šeimoms su mažyliais? Galų gale kur rasti baidarių nuomą plaukimui srauniąja Ūla ar tykiuoju Merkiu? Na, ir žinoma – kaip rasti gražią sodybą, tinkamą nakvynei plaukiant baidarėmis su šeimomis?

Patarimai plaukimui baidarėmis su vaikais: į ką atkreipti dėmesį, kaip pasiruošti?

Plaukimas baidarėmis su vaikais  ir poilsis komfortiškoje sodyboje „Dzūkijos uoga“  info@dzukijosuoga.lt  +37069963565

Aktyvus savaitgalio poilsis Dzūkijoje su šeima padovanos daugybę džiugių akimirkų. Bet tik tuomet, jeigu plaukimas baidarėmis bus saugus ir nesukels mažylių protesto. Taigi, verta tinkamai pasiruošti, kad baidarės Ūla ar Merkiu taptų poilsiu , o ne diskusija „kada pagaliau baigsim“.

Foto: plaukimas baidarėmis su vaikais Merkiu Dzūkijoje - Dzūkijos uoga

Plaukimas baidarėmis su vaikais

Į ką atkreipti dėmesį?

♦ Plaukiant baidarėmis su vaiku, mažylis turi aktyviai dalyvauti. Aprūpinkite jį veikla – pasiimkite mėgstamą žaislą, duokite palaikyti irklą ar kokį pagalį, kuris atšaldys vaiko norą „ gadinti nervus“ ar dalinti alternatyvaus poilsio idėjas.
♦ Baidarės su vaikais garantuoja padidėjusį maisto suvartojimą. Alkio jausmas plaukiant ateina greitai ir kartojasi dažnai. Visuomet po ranka turėkite vaiko mėgstamų užkandžių ir gėrimų.
♦ Neprižiūrimi daiktai linkę skęsti ar sušlapti. Ypač plaukiant baidarėmis Ūla. Pasirūpinkite, kad mobilūs įrenginiai būtų supakuoti į plaukimui skirtus įdėklus, o visas kelionės turtas apsaugotas nuo drėgmės. Dzūkijos baidarių nuomotojai siūlo hidro maišus, tačiau maža jų dalis beišlaikę hermetines savybes.
♦ Neturintiems specialių hidro maišų, patikimas ir patikrintas būdas – rūbus pakuoti į du storus plastikinius maišus. Rūbai sudedami į vieną maišą, sandariai užrišami, tuomet tas maišas dedamas į antrą maišą, kuris taipogi sandariai užrišamas. Maišai turi būti bent 150 -200 mikronų storio. Šiukšlių maišai jokiu būdu netinka (nebent naudojimui pagal paskirtį)!

Foto: Baidarės su vaikais Dzūkijoje - Dzūkijos uoga

Baidarės su mažais vaikais Dzūkijoje

Kaip pasiruošti plaukimui?

♦ Pasirūpinkite vaiko apranga: plaukiant baidarėmis Dzūkijoje karštą saulę gali staiga pakeisti lietus. Vaikas gali sušlapti ar perkaisti. Plaukiant Ūla baidarės kartais linkę  ir apvirsti. Taigi –  pakaitiniai rūbai , kepurė nuo saulės, basutės, batai, kojinės saulės kremas ir maudymosi kostiumėlis yra tiesiog būtini.
♦ Pasirūpinkite saugumu. Vaikas baidarėje turi būti apvilktas tikra gelbėjimo (o ne „plaukimo“ ) liemene. Gelbėjimo liemenė skiriasi tuo, kad virš vandens kelia galvą ir pilvo zoną, tuo tarpu nugara lieka panirusi. Dažnas baidarių nuomotojas siūlo „ plaukimo“ liemenes, kurios netinka plaukimui baidarėmis su vaikais. Gelbėjimo liemenės turi ir kitą pliusą – jos puikiai šildo!
♦ Plaukimą baidarėmis su mažyliais pravartu derinti su civilizuota nakvyne. Baidares ir sodybą su pirtimi pasiūlys kiekviena Dzūkijos nacionaliniame parke įsikūrusi apgyvendinimo įstaiga. Čia jūs puikiai pasirūpinsite vaikais, tinkamai pasimaitinsite ir gerai išsimiegosite. Na o jeigu bijote gamtos rūstybės ir kenčiate nuo internetinės priklausomybės, jums tiesiog nėra kito nakvynės pasirinkimo.

Foto: baidarės Ūla su vaikais - Dzūkijos uoga

Baidarės Dzūkijoje su paaugliais

Patarimai plaukiantiems

♦ Nebūkite be ryšio. Plaukimą baidarėmis su šeima planuokite taip, kad įvykiams pasisukus neplanuota linkme, visuomet galėtumėte „pabėgti“. Tam puikiai tiks upės pakrantėje esantys kaimeliai ir stovyklavietės . Svarbu, kad paskambinus „gelbėtojui“ galėtumėte pasakyti daugiau, nei kad „esu kažkur miške“.
♦ Pasidomėkite vietovėmis, kuriomis plauksite – ar krantai tinkami maudynėms. Kokius kaimus ar lankytinas Dzūkijos vietas praplauksite. Tai žinodami galėsite sudominti ir paauglius, organizuoti maudynių pertraukėles ar aplankyti įdomius objektus plaukimo baidarėmis metu.
♦ Svarbu, kad paauglys nesijaustų vienišas. Jeigu kartu baidarėmis plaukia bent keli panašaus amžiaus vaikai – jie tikrai susiras sau pramogų. Duokite jiems užduočių, išnaudokite jų energiją!
♦ Jeigu mėgstate ramybę, plaukimą baidarėmis rinkitės paprastomis dienomis. Savaitgaliais plaukiančių Dzūkijos upėmis skaičius išauga kelis kartus. Tai ypač patartina planuojant plaukimą baidarėmis Ūlos upe bei nakvynę Varėnos ar Druskininkų sodybose.

Vandens maršrutai šeimoms: baidarės Ūlos upe, Merkiu ir Grūda - žemėlapis

Foto: baidarių maršrutai Dzūkijoje su mažais vaikais - "Dzūkijos uoga"Baidarės Ūla, Merkiu ir Grūda su apgyvendinimu gražioje sodyboje Dzūkijoje: info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Planuojant šeimyninį poilsį su irklais rankose, svarbu tinkamai išsirinkti upę ir plaukimo maršrutą. Dzūkijos upės teka miškingomis vietovėmis, poilsiautojams dovanodamos pasakiškus vaizdus, gamtos gėrybes ir gryną orą. Pakrantėse pasiklydę mediniai Dzūkijos kaimeliai alsuoja palaiminga ramybe. Priklausomai nuo irkluotojų amžiaus bei patirties, vertėtų planuoti Merkio arba Grūdos aukštupio maršrutus. Šeimos su paaugliais galėtų rinktis ir plaukimą baidarėmis Ūlos upe.

Plaukimo baidarėmis maršrutų Dzūkijoje žemėlapis

Dzūkijos baidarių maršrutų žemėlapis su nuorodomis ir detalia informacija. Paspaudus ant baidarių maršruto arba dominančios vietos, atsivers platesnis aprašymas. Baidarių žemėlapį galima importuoti į mobilųjį telefoną.

Daugelis plaukimo baidarėmis maršrutų Dzūkijoje yra nemokami. Valstybės lėšomis įrengta infrastruktūra taipogi laisvai prieinama kiekvienam poilsiautojui.

Tačiau Dzūkijos nacionalinis parkas yra įsteigęs mokestį plaukimui  Ūlos upe. Mokama atkarpa yra nuo Zervynų kaimo iki pat Ūlos ir Merkio santakos. Žemėlapyje ši baidarių trasa pažymėta mėlynos spalvos atspalviais.

Bilietus plaukimui Ūla galima įsigyti čia>> 

Dzūkijos baidarių maršrutų aprašymai

Baidarių maršrutai Merkiu tiks šeimoms su mažais vaikais ir nepatyrusiems irkluotojams. Plaukiant baidare su vaiku nereikėtų planuoti ilgesnio, nei 2-3 valandų irklavimo per dieną.

Maršrutas Merkiu su mažais vaikais: Mardasavas- Puvočiai ( 1 val) – Trasninkas (+30min) – Merkio stovyklavietė ( +1val) – Merkinė (+30 min).
Prireikus visose nurodytose stotelėse galima pasislėpti nuo lietaus ar baigti plaukimą. Iš čia mažuosius irkluotojus be vargo transportuosite į bet kurią poilsiui išnuomotą sodybą.

Tiems, kas bijo plaukti baidarėmis su vaikais, puiki alternatyva galėtų būti raftai. Ramiai laivybai idealiai tinka Merkys. Plaustas yra daug saugesnė plaukimo priemonė su mažyliais. Na o kam Merkys per lėtas, rinkitės baidares Ūlos upe.

Ūlos upė tiks labiau patyrusiems irkluotojams su paaugliais. Plaukimas baidarėmis Ūlos upe su mažais vaikais nerekomenduojamas. Gražiausi Ūlos maršrutai driekiasi nuo Zervynų kaimo iki Trakiškių stovyklavietės. Populiarus šeimyninis maršrutas Ūlos upe: Zervynos-Mančiagirė (2val) – Žiūrai (+2,5val) – Trakiškiai (+30 min) – Mardasavo stovyklavietė (+2val).
Startavus Mančiagirėje, iki Trakiškių stovyklavietės galima atplaukti per 3 valandas. Netoli Mančiagirės yra Ūlos akis – nuostabaus grožio versmė, Dzūkijos gamtos paminklas. Zervynos yra vertas dėmesio ir vienas seniausių Lietuvos etnografinių kaimų. Reikia pažymėti, kad daugelyje baidarių maršrutų Ūlos upe mobilus ryšys veikia tik kaimuose. Taigi, baidarės Ūla gali tapti iššūkiu mobiliosios kartos atstovams.

Plaukimą Grūda iki Kašėtų kaimo (antrojo tilto) galėtų rinktis šeimos su vyresniais vaikais.

Grūdos atkarpa nuo Kašėtų iki Puvočių rekomenduojama tik patyrusiems irkluotojams. Pavasarį Grūdos žemupys tampa puikia atrakcija ekstremalaus plaukimo mėgėjams.

Rekomenduojamas baidarių maršrutas Grūda su vaikais: Darželiai – Marcinkonys (2val) – Kašėtos (+3val arba +5val).
Daugelyje vietų Grūdos krantai apaugę ir maudynėms netinkami. Upė vingiuota, taigi irklavimo ir vairavimo čia tikrai užteks kiekvienam.

Tai Ūlos alternatyva siekiantiems išvengti Dzūkijos nacionalinio parko įsteigto mokesčio už baidares Ūla ( 10 eur/žmogui šeštadieniais ir 6 eur/žmogui kitomis dienomis.).

Kokio amžiaus vaikams galima plaukti baidarėmis?

Foto: poilsis Dzūkijoje ir stovyklavimas su vaikais -Dzūkijos uoga

Pasirinkus tinkamą maršrutą, plaukimu baidarėmis galima džiaugtis net su 2-3 metų mažyliais. Žinoma, kad reiktų plaukti kartu su patyrusiais kolegomis.Jie galės jumis pasirūpinti, iškilus nenumatytoms situacijoms.

Vaikas turėtų būti apvilktas specialia gelbėjimo liemene. Reiktų pagalvoti apie maitinimo pertraukėles, apsaugą nuo saulės bei pakaitinius rūbelius. Sodyba „Dzūkijos uoga“ turėjo ne vieną svečių grupę, kuri išdrįso plaukti net su kūdikiais!

Kada geriausia plaukti baidarėmis Dzūkijoje?

Jei planuojate poilsį su šeima ar vaikais, plaukiomui baidarėms palankiausias periodas yra birželis – rugsėjo pradžia. Daug kas plaukimą Ūlos ir Merkio upėmis organizuoja išskirtinai liepos – rugpjūčio savaitgaliais. Tačiau tai yra brangiausias pasirinkimas. Nepamirškite, kad darbo dienomis ar ankstyvą rudenį taipogi šilta ir gražu.

Baidarių nuoma Ūlos upe paprastomis dienomis kainuos pigiau. Darbo dienomis nereiks stumdytis su gausybe kitų vandens turizmo entuziastų. Informaciją apie baidarininkų antplūdžius kartais pateikiame ir sodybos Facebook puslapyje.

Baidarių nuoma plaukimui Ūlos upe

Baidarių nuoma plaukimui Ūlos upe ir  poilsis stilingoje sodyboje : info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Baidarių nuoma Ūlos upe verta pasirūpinti iš anksto. Priežastys net kelios. Dzūkijos nacionalinis parkas riboja baidarių srautą Ūla iki 100 laivelių per dieną. Taigi, vieną dieną vandens turizmu šioje upėje gali mėgautis iki 200 poilsiautojų.

Plaukimui Ūla reikalingi leidimai.Sekmadienį – pirmadienį laidimas kainuoja 6 eur/žmogui, o šeštadienį už leidimą ir visus 10 eur. teks pakloti:) Jeigu negavote leidimų, plaukite Ūlos aukštupiu. Tačiau atkarpa iki Zervynų nėra tokia graži, kelias iki starto vietos nelepina, o baidarių nuomotojai vengia šio maršruto.

Antra priežastis – tai pačių baidarių trūkumas savaitgaliais. Poilsį Ūloje planuojant vasaros šeštadienį, baidares rezervuokite bent prieš porą mėnesių. Priešingu atveju susidursite su deficitu. Tačiau inventoriaus trūkumo tikrai nebus darbo dienomis:)

Trečia priežastis yra nakvynės ir baidarių nuomos Ūla kaina. Užsisakant poilsį iš anksto, paslaugų tiekėjai bus linkę derėtis. Turėsite didesnį plaukimo įrangos ir apgyvendinimo paslaugų pasirinkimą.

Baidarės Dzūkijoje su sodyba

Šeimyninis plaukimas baidarėmis su vaikais turėtų būti planuojamas su nakvyne sodyboje. Taip  savo atžaloms užtikrinsite komfortą ir  visavertį poilsį.

Dzūkijoje rasite bent kelias stilingas kaimo turizmo sodybas, siūlančias kokybišką nakvynę šeimoms su vaikais. „Dzūkijos uoga“ yra viena tokių sodybų. Čia nakvynę ras 12-18 žmonių grupės. Sodyba nuomojama 2 arba daugiau nakvynių. Vienu metu visa sodybos teritorija siūloma tik vienam poilsiautojų kolektyvui. 

Padidėjus užimtumui sezono metu, galima apsistoti ir  sodybų nuomą Alytaus apskrityje siūlančiose institucijose bei stovyklavietėse prie aplinkinių upių. Alytaus apskrityje yra tiek „kaimiškus“ patogumus siūlančių, tiek ir prabangių sodybų. Poilsiavietės taipogi gali būti „valstybinės“ ir privačios. Visos atlieka savo funkciją ir turi savo klientų ratą.

Stovyklavietės plaukiantiems Dzūkijos upėmis

Dzūkijos nacionaliniame parke yra nemokamų stovyklaviečių ant Ūlos, Grūdos ir Merkio upių krantų. Tačiau savaitgaliais ar geru oru poilsiaujančių jose tikrai daug. Valstybinės miškų urėdijos kuruojamose Trakiškių, Mardasavo, Grūdos, Puvočių ir Merkio stovyklavietėse yra pavėsinės bei laužavietės.

Nors ramybės čia nevertėtų ieškoti, poilsiavietės yra gera vieta trumpam atokvėpiui ar pietums plaukiant baidarėmis su vaikais.Nakvynę čia renkasi pobūvius megstantys poilsiautojai. Patirtis rodo, kad privačios stovyklavietės prižiūrimos šiek tiek geriau :).

Sodybos nuoma su baidarėmis Dzūkijoje

Kaimo turizmo sodybos Dzūkijoje yra puiki alternatyva stovyklavietėms. Ypač poilsiautojams, nepratusiems prie „ neandartalietiškų“ patogumų. Baidares Ūla, Merkiu ir Grūda su nakvyne siūlo beveik visos Dzūkijos nacionalinio parko turizmo sodybos.

Poilsiautojams su mažais vaikais neverta susigundyti sodybos nuoma ant Ūlos kranto. Nebent esat linkę į beribį bendravimą su vandens turizmo entuziastų grupėmis:) 20 km. spinduliu nuo Ūlos išsidėstę sodybos suteiks ženkliai daugiau privatumo. Sutartu laiku atvažiuos autobusiukas ir jus nuveš į plaukimo starto vietą. Lygiai taip pat būsite „surinkti“ atplaukus. Kelionės trukmė apie 15-25 min.


„Dzūkijos uoga“ sodyba stilingam poilsiui su baidarių nuoma : info@dzukijosuoga.lt ; +37069963565

Poilsiaukite su vaikais patogiai! Užsukite į jaukią stilingą sodybą „Dzūkijos uoga“. Pas mus rasite švarą, ramybę ir komfortą. Pasiūlysime daugybę pramogų, pasirūpinsime baidarėmis.

Susigundėte? Laukiame poilsiautojų su vaikais! Susisiekite užpildę formą apačioje arba sodybos kontaktais.

KLAUSKITE APIE BAIDARES ŪLA IR POILSĮ DZŪKIJOJE SU ŠEIMA!
info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254