Lankytinos vietos

Lankytinos vietos ir pramogos Dzūkijoje

Merkinės apžvalgos bokštas - Dzūkijos uoga

Merkinės apžvalgos bokštas

Dzūkija turtinga lankytinomis vietomis ir pramogomis. Dainavos kraštas garsėja savo pušynais, smėlėtomis upių ir ežerų pakrantėmis, kurortais ir turiningo laisvalaikio pasiūlymais šeimoms.

Čia rasite Dzūkijos nacionalinį parką, Čepkelių raistą, Merkinės apylinkių įdomybes ir Druskininkų kurortą. Taigi, kurios lankytinos vietos Dzūkijoje labiausiai traukia poilsiautojus? Ką čia pamatyti ir ką nuveikti?

Merkinė - lankytinos vietos ir pramogos aplink

Lankytinos vietos Dzūkijoje aplink Merkinę - Dzūkijos n.p.

Pramogų organizavimas aplink Merkinę : info@dzukijosuoga.lt    +37069963565

Merkinė – svarbus istorinis miestelis, garsus savo palikimu. Šalia Merkinės driekiasi kelias į Druskininkus. Merkinės lankytinos vietos galėtų būti puikia savaitgalinio turo dalimi. Ypač šeimoms, planuojančioms poilsį Lietuvos SPA kurorte.
Merkinė buvo strateginis LDK gynybos įtvirtinimas. Ypatinga reikšmė tenka iki mūsų dienų neišlikusiam Merkinės pilies kompleksui. Su šiuo faktu susiję ir daugybė Merkinės lankytinų vietų.

Ekskursiją galima pradėti nuo Merkinės apžvalgos bokšto, iš kurio atsiveria puikūs Nemuno ir Dzūkijos nacionalinio parko apylinkių vaizdai. Merkinės bokštas yra 25 metrų aukščio. Jis pastatytas visai netoli nuo miestelio centro, leidžiantis link tilto per Nemuną Lazdijų kryptimi.

Netoli Merkinės apžvalgos bokšto yra ir Merkinės piliakalnis (buvusi pilies vieta). Į ją galima užlipti laiptais, kurie prasideda prie automobilių stovėjimo aikštelės šalia Nemuno tilto.Pervažiavus Nemuną ( Lazdijų link) , nuorodos nuves iki Janionių akmenų – paleoastronomės stebyklos su saulės laikrodžio likučiais.

Juodoji keramika Merkinėje

Juodoji keramika – vienas iš amatų, kuriais garsėja Merkinė. Miestelio meistrai griežtai saugojo savo amato paslaptis, perduodami jas iš kartos į kartą.
Tačiau nedaug keramikos meistrų jau telikę. O ir pastarieji sulaukę solidaus amžiaus. Petras Pretkelis – vienas iš juodosios keramikos menininkų Merkinės apylinkėse .

Savo amatu ir pasakojimais jis sugeba nustebinti bene kiekvieną užklydusį svečią. Tai įdomus žmogus, gyvenantis ir kuriantis miškų apsuptame vienkiemyje.
Meistras gyvena iš senojo puodžiaus paveldėtoje sodyboje. Čia įrengta ir seniausia Lietuvoje veikianti juodosios keramikos krosnis. Visą amžių Petras praleido šiame vienkiemyje. Jo rankų darbai gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Meistro Petro juodosios keramikos dirbtuves būtina įtraukti į Merkinės lankytinų vietų sąrašą.

Juodoji keramika Merkinėje - Dzūkijos uoga

Juodosios keramikos edukacinė programa Merkinėje

• Aplankysite tikras juodosios keramikos dirbtuves prie Merkinės, pamatysite senąją krosnį, susipažinsite su garsiuoju meistru Petru Pretkeliu

• Išgirsite meistro pasakojimą apie juodosios keramikos atsiradimą ir jos gamybos subtilybes

• Keramikas parodys, kaip žiedžiami puodai, kaip formuojami keramikos dirbiniai

• Norintys galės patys pabandyti nužiesti puodą ar nulipdyti kitą meno šedevrą

• Turėsite progą įsigyti autentišką juodosios keramikos dirbinį tiesiai iš meistro rankų

Merkinės piramidė - Dzūkijos uoga

Merkinės piramidė

Merkinės piramidė – tai populiari Merkinės lankytina vieta. Merkinės piramidė stovi ne pačiame miestelyje, bet šalimais esančiame Česukų kaime ( Česukų piramidė).

Iš Vilniaus ir iš Kauno važiuojant Druskininkų kryptimi, pervažiavus Merkio tiltą reiktų ieškoti posūkio dešinėn. Pavažiavus kilometrą asfaltuotu miško keliu, išvysite nuostabiąją Merkinės piramidę.Ne, čia nereikia pirkti bilietų:) 

Šalia piramidės galima sutikti ir patį jos įkūrėją – Povilą. Būtinai su juo pabendraukite. Šis žmogus tikrai daro įspūdį!

Merkinės lankytinos vietos - Dzūkijos uoga

Kitos įdomios ir lankytinos Merkinės vietos

• Merkinės piliakalnis. Nuo jo atsiveria nuostabus Nemuno ir Merkio santakos vaizdas. Ant šio piliakalnio viduramžiais stovėjo garsioji Merkinės pilis. Tai jaunavedžių lankoma vieta Merkinėje.

• Stačiatikių cerkvė. 1855 m. ji pastatyta miesto rotušės vietoje. Dabar čia įrengtas Merkinės kraštotyros muziejus.

• Miesto riboženkliai, įtvirtinantys Merkinės Magdeburgo teises.

• Gotikinė 15a. Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia.

• Merkinės (Janionių) akmenys. Tai kitoje pusėje Nemuno esantis pagoniškas palikimas – dangaus stebykla ir apeigų vieta.

• Senosios žydų kapinės. Manoma, kad pirmieji izraelitai Lietuvoje apsistojo būtent Merkinėje.

Dzūkijos nacionalinis parkas. Vienas Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras Merkinėje (kitas – Marcinkonyse). Čia gausite įvairios informacijos tiek apie Merkinės lankytinas vietas, tiek ir poilsį bei pramogas visoje Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Kas ieško nakvynės Merkinėje, čia gaus aplink Merkinę esančių kaimo turizmo sodybų sąrašą.

• Merkinės kavinė „Šilo kopa“. Tai bene vienintelė maitinimo įstaiga miestelyje, kurios patiekalai ir aptarnavimas nenuvils. Merkinės kavinė yra mažas šeimyninis verslas. Jų valgiaraštis siūlo sezoninės virtuvės patiekalus iš Dzūkijos regiono apylinkių. Čia rasite stilingą aplinką ir teisingą požiūrį į lankytojus.

Stilinga sodyba Dzūkijos N.P. , prie Merkinės : info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Lankytinos vietos aplink Merkinę - aktyvus poilsis Dzūkijoje

Apkeliaukite Dzūkijos nacionalinį parką! Pradžiai užsukite į drevinės bitininkystės muziejų Musteikos kaime . Kartais pasiūlymas atrodo mažiau viliojantis, negu iš tikrųjų yra. Bitininkas Romas Norkūnas parodys, kaip naudotis geiniu, kaip ugnį titnagu įkurti. Plikomis rankomis jis iš drevės ištrauks medaus korį ir čia pat visus pavaišins šviežiu medumi.

Pamatysite senovinės bitininkystės prietaisus. Išklausysite pasakojimų apie Dzūkijos krašto tradicijas, aplankysite „draves“ (avilius senų medžių drevėse). Prieš važiuojant būtina susitarti. Drevinės bitininkystės muziejus Facebook .

Pramogos Dzūkijoje - uogavimas - Dzūkijos uoga

Uogavimas ir grybavimas Dzūkijoje

Aplink mūsų sodybą Dzūkijoje driekiasi miškai, pilni įvairiausių uogų ir grybų. Sezonas ilgas. Birželio viduryje prasideda žemuogės, vėliau- mėlynės, avietės, bruknės, gervuogės. Galiausiai ir spanguolės, kurias galima rinkti net ir žiemą. Po šalčių uogos įgauna ypatinga skonį.

Birželį pasirodo ir pirmosios voveraitės ( lepeškos). Liepą – rugpjūtį miškuose pradeda dygti kiti grybai. Kartu išeisime grybauti. O kai bus pilnos pintinės – vakare mėgausimės dzūkiška grybiene, kartu su poilsiautojais išvirta ant laužo.

Pramogos Dzūkijoje - pasivaikščiojimas po pelkę - Dzūkijos uoga

Pasivaikščiojimas po pelkę Dzūkijoje

Aplink Merkinę yra bent kelios pelkės , kurias verta aplankyti. Pajausite, kaip linguoja žemė po kojomis. Pamatysite raistų augmeniją, galbūt sutiksite ir vieną kitą vandens gyventoją. Turą po pelkę galima organizuoti tiek dieną, tiek ir naktį.

Pasivaikščiojimo raiste trukmė – apie vieną valandą. Pelkių turas įspūdingas, bet nesudėtingas. Šis aktyvus poilsis Dzūkijoje skirtas šeimoms su vaikais ir bendradarbių kolektyvams. Programa pelkėje gali būti komandos formavimo įmonėje „vinimi“.

Foto: Dviračių žygiai Dzūkijoje prie Druskininkų - Dzūkijos uoga

Dviračių žygiai Dzūkijos nacionaliniame parke

Dviračiais pasieksite atokiausius pietų Lietuvos kaimelius. Pabendrausite su vietiniais gyventojais, pamatysite jų buitį. Aplankysite žemynines kopas Marcinkonyse. Mėgausitės poilsiu prie ežerų Dzūkijoje ir gėrėsitės smėlingais Ūlos upės skardžiais ties Zervynomis.

Pro sodybą „Dzūkijos uoga“ driekiasi dviračių trasa. Tai viena iš dvylikos nužymėtų Dzūkijos nacionalinio parko dviračių maršrutų, kuriais siūloma pasivažinėti savarankiškai. Organizuojame ir ekstremalų poilsį Dzūkijoje.

Poilsis su baidarėmis Dzūkijoje

Šalia Merkinės susilieja Nemuno ir Merkio upės. Merkį maitina Ūla, Grūda bei kiti mažesni intakai. Visos šios upės tinkamos plaukimui baidarėmis su nakvyne.
Populiariausi Dzūkijos baidarių maršrutai raizgosi Ūla ir Merkiu. Plaukimas baidarėmis Dzūkijoje ypač populiarus vasaros savaitgaliais, todėl baidares verta rezervuoti iš anksto. Kaip ir nakvynę kaimo sodybose Druskininkų prieigose.

Ramiam poilsiui su šeima rekomenduojamas plaukimas Merkiu. Na o mėgstantys darbuotis irklais būtinai išbandys Ūlos maršrutus ir Grūdos upės vingius. Daugelis poilsiautojų plaukimą baidarėmis Dzūkijoje derina su pažintine programa po lankytinas vietas aplink Merkinę.

Plaukimas baidarėmis su vaikais Merkiu info@dzukijosuoga.lt  +37069963565

Pramoginė maisto gaminimo programa pečiuje ir ant laužo

Kaimo turizmo sodyba „Dzūkijos uoga“ savo svečiams organizuoja maisto gaminimo programas. „ Sodyba su maistu “ patiems poilsiautojams siūlo išsikepti dzūkiška bandą moliniame pečiuje ir išsivirti dzūkišką grybienę ant laužo. Juk aplink Merkinę gausu visokiausių grybų!

Pečiuje galima kepti ir daugiau įvairiausių patiekalų. Kaip bebūtų keista, šeimoms su vaikais labiausiai patinka picų kepimo edukacija:).

Maisto gaminimas tikrame  moliniame pečiuje sodybos kieme. Sodyba „Dzūkijos uoga“  info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Poilsis dzūkiškoje pirtelėje

Keliaujant po Dzūkijos lankytinas vietas, verta paieškoti malkomis kūrenamos pirties. Sodybos su pirtimi siūlo kelių valandų spa programas. Užkietėję pirtininkai išvanos jus kadaginėmis vantomis, pagirdys vaistažolių arbata, atliks aromatinę terapiją, pilingą, vytelių masažus… čia pajusite tikrą poilsį Dzūkijos miškų apsuptyje.

SPA ir sodybos su pirtimi nuoma prie Druskininkų - "Dzūkijos uoga" sodyba

Sodybos su pirtimi nuoma Dzūkijoje info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Nakvynė Merkinėje

360° TURAS PO “DZŪKIJOS UOGĄ” >> GRAŽIĄ SODYBĄ ŠALIA MERKINĖS 

 

Viešbučio ar kitokios nakvynės Merkinėje nėra. Tačiau aplink Merkinę nakvynę siūlo kelios Varėnos rajono sodybos.

Merkinės apylinkių sodybose jus apgyvendins , pamaitins, organizuos aktyvų poilsį ir pirtį. Nauja ir jauki sodyba „Dzūkijos uoga “ yra 12 km. nuo Merkinės miestelio. Sodybos nuoma poilsiui pasirūpinkite iš anksto!

 

Kaimo turizmo sodyba „Dzūkijos uoga“ šalia Merkinės  info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Mūsų svečiai mėgaujasi išskirtiniu ir stilingu poilsiu Dzūkijos gamtoje!

Susisiekite „Dzūkijos uoga“ sodybos kontaktais arba sodybos Facebook paskyroje!

TEIRAUKITĖS DĖL NAKVYNĖS SODYBOJE ŠALIA MERKINĖS !

info@dzukijosuoga.lt   +37069963565 

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254