Visos pramogos

Merkinė-lankytinos vietos

Merkinės apžvalgos bokštas - Dzūkijos uoga

Merkinės apžvalgos bokštas

Merkinė – svarbus istorinis miestelis, garsus savo palikimu. Šalia Merkinės driekiasi kelias į Druskininkus. Todėl Merkinės lankytinos vietos turėtų būti įtrauktos į savaitgalio pramogų sąrašą visų, keliaujančių  į žymųjį Lietuvos kurortą.

Merkinė buvo strateginis LDK gynybos įtvirtinimas.Ypatinga reikšmė tenka iki mūsų dienų neišlikusiai Merkinės piliai.Su šiuo faktu susiję ir daugybė Merkinės lankytinų vietų.Ekskursiją galima pradėti nuo Merkinės apžvalgos bokšto, nuo kurio atsiveria puikus Nemuno  ir  Dzūkijos nacionalinio parko apylinkių vaizdas.

Juodoji keramika Merkinėje

Juodoji keramika –  vienas iš amatų, kuriais  garsėja Merkinė.  Miestelio meistrai griežtai saugojo savo amato paslaptis, perduodami jas iš kartos į kartą.
Tačiau nedaug  keramikos meistrų jau telikę, o ir pastarieji  sulaukę solidaus amžiaus. Petras Pretkelis-vienas iš juodosios keramikos menininkų Merkinės apylinkėse.

Savo amatu ir pasakojimais  jis sugeba nustebinti bene kiekvieną užklydusį svečią. Tai įdomus  žmogus, gyvenantis ir kuriantis miškų apsuptame vienkiemyje,iš senojo puodžiaus paveldėtoje sodyboje su seniausia Lietuvoje veikiančia juodosios keramikos krosnimi.Visą gyvenimą Petras praleido šiame vienkiemyje, o jo rankų darbai gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Meistro Petro dirbtuves galima įtraukti į Merkinės lankytinų vietų sąrašą.

Juodoji keramika Merkinėje - Dzūkijos uoga

Juodosios keramikos edukacinė programa

 • Aplankysite tikras juodosios keramikos dirbtuves, pamatysite senąją krosnį,susipažinsite su garsiuoju meistru Petru
 • Išgirsite meistro pasakojimą  apie juodosios keramikos atsiradimą ir jos gamybos subtilybes
 • Keramikas parodys, kaip žiedžiami puodai, kaip formuojami keramikos dirbiniai
 • Norintys galės patys pabandyti nužiesti puodą ar nulipdyti meno šedevrą
 • Turėsite progą įsigyti autentišką juodosios keramikos dirbinį tiesiai iš meistro rankų
Merkinės piramidė - Dzūkijos uoga

Merkinės piramidė

Merkinės piramidė -tai viena labiausiai išpopuliarintų Merkinės lankytinų vietų. Merkinės piramidė stovi ne pačiame miestelyje, bet šalimais esančiame   Česukų kaime.

Iš Vilniaus ir Kauno važiuojant Druskininkų kryptimi, pervažiavus Merkio tiltą  reiktų ieškoti posūkio dešinėn. Pavažiavus kilometrą miško žvyrkeliu, išvysite nuostabiąją Merkinės piramidę.

Šalia piramidės galima sutikti ir patį jos įkūrėją- Povilą. Būtinai pabendraukite- šis žmogus tikrai daro įspūdį!

Merkinės lankytinos vietos - Dzūkijos uoga

Kitos įdomios ir lankytinos Merkinės vietos

 • Merkinės piliakalnis, nuo kurio atsiveria puikus Nemuno ir Merkio santakos vaizdas. Ant šio piliakalnio viduramžiais stovėjo garsioji Merkinės pilis.Tai jaunavedžių pamėgta Merkinės lankytina vieta
 • Stačiatikių cerkvė, 18855 m pastatyta miesto rotušės vietoje.Dabar čia įrengtas kraštotyros muziejus
 • Miesto riboženkliai, įtvirtinantys Merkinės Magdeburgo teises
 • Gotikinė 15a. Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia
 • Merkinės akmenys- šalia Nemuno esantis pagoniškas palikimas
 • Senosios žydų kapinės. Manoma, kad pirmieji žydai Lietuvoje apsistojo būtent Merkinėje
 • Na o išalkusiems Merkinėje neseniai atsidarė nauja (ir vienintelė) maitinimo įstaiga- “Šilo kopa”. Čia rasite stilingą aplinką ir teisingą požiūrį į lankytojus
 • Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras. Čia gausite įvairios informacijos tiek apie  Merkinės lankytinas vietas, tiek ir  poilsį bei pramogas visoje Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje. Kas ieško nakvynės Merkinėje – čia gali gauti šalimais esančių kaimo turizmo sodybų sąrašą

Pramogos Dzūkijoje

Bitininkystės muziejus Musteikoje. Kartais pasiūlymas atrodo mažiau viliojantis, negu iš tikrųjų yra.Bitininkas Romas parodys, kaip naudotis geiniu, kaip ugnį titnagu įkurti. Plikomis rankomis jis iš drevės ištrauks medaus korį ir čia visus pavaišins.Pamatysite senovinius bitininkų įrenginius, išklausysite pasakojimų apie Dzūkijos krašto tradicijas, aplankysite “draves”.

Pramogos Dzūkijoje - uogavimas - Dzūkijos uoga

Uogavimas ir grybavimas Dzūkijoje

Aplink  mūsų sodybą Varėnos rajone driekiasi Dzūkijos  miškai, pilni įvairiausių uogų ir grybų. Sezonas ilgas- birželio viduryje prasideda žemuogės, vėliau- mėlynės, avietės, bruknės, gervuogės,galiausiai spanguolės, kurias galima rinkti net ir žiemą. Po šalčių uogos įgauna ypatinga skonį.

Birželį pasirodo ir pirmosios voveraitės, o liepą- rugpjūtį miškuose pradeda dygti ir kiti  grybai.Kartu išeisime grybauti, o kai bus pilnos pintinės- vakare draugiškai mėgausimės dzūkiška grybiene, kartu išvirta ant laužo. 

Pramogos Dzūkijoje - pasivaikščiojimas po pelkę - Dzūkijos uoga

Pasivaikščiojimas po pelkę Dzūkijoje

Pajausite, kaip linguoja žemė po kojomis.Pramogas pelkėje galima organizuoti tiek dieną, tiek ir naktį. Pamatysite pelkės augmeniją, galbūt sutiksite ir vieną kitą vandens gyventoją.

Pasivaikščiojimo trukmė- apie vieną valandą.Šią pramogą gamtoje galima organizuoti tiek dieną, tiek ir naktį.Aktyvus poilsis šeimoms su vaikais ir  iššūkių mėgėjams. Puikiai tinka komandos formavimo užsiėmimams. Norintys gali rasti ir daugiau pramogų Dzūkijos pelkėse.

Foto: Dviračių žygiai Dzūkijoje prie Druskininkų - Dzūkijos uoga

Dviračių žygiai Dzūkijoje

Dviračiais pasieksite atokiausius kaimelius, pabendrausite su vietiniais gyventojais, pamatysite jų buitį, sužinosite senovės bitininkystės paslaptis, aplankysite žemynines kopas, gėrėsitės smėlingais upių skardžiais ir poilsiu prie ežerų Dzūkijoje.

Pro sodybą “Dzūkijos uoga” driekiasi dviračių trasa, viena iš trylikos nužymėtų Dzūkijos nacionalinio parko dviračių maršrutų, kuriais galima pasivažinėti savarankiškai. Jei pageidausite, palydėsime ir atskleisime gamtos paslaptis.Organizuojame ir baidarių žygius bei ekstremalias pramogas Dzūkijoje.

Plaukimas baidarėmis Dzūkijoje

Šalia Merkinės besidriekiančiame Dzūkijos nacionaliniame parke gausu baidarių maršrutų. Plaukimas baidarėmis Dzūkijoje ypač populiarus vasaros savaitgaliais. Ramiam poilsiui su šeima ir vaikais rekomenduojamas plaukimas Merkiu, na o mėgstantys aktyvų plaukimą gali džiaugtis Ūlos atodangomis ar Grūdos vingiais. Daugelis poilsiautojų plaukimą baidarėmis Dzūkijoje derina su pažintine programa po Merkinės lankytinas vietas.

Plaukimas baidarėmis su vaikais Merkiu

Pramoginis – edukacinis maisto kepimas moliniame pečiuje ir ant laužo

Kaimo turizmo sodyba “Dzūkijos uoga” savo svečiams organizuoja maisto kepimo moliniame pečiuje ir Dzūkiškos grybienės virimo ant laužo pramoginę – edukacinę programą.Pečiuje galima iškepti įvairiausių patiekalų, tačiau šeimoms su vaikais labiausiai patinka šeimyninis picų kepimas. Lauke įrengtame pečiuje galima kepti ir kitus dzūkiškus valgius, kuriuos siūlo  kaimo turizmo sodybos Varėnos rajone.

Sodybos su maistu pramogos – kepimas moliniame pečiuje

SPA pramogos sodybose su pirtimi

Poilsiaujant Merkinėje verta užsukti į tikrą dzūkišką malkomis kūrenamą pirtį. Sodybos su pirtimi siūlo kelių valandų spa programas su pirtininkais. Kadaginės vantos, vaistažolių arbatos, aromatinė terapija, vytelių masažai… čia pajusite tikrą atsipalaidavimą Dzūkijos miškų apsuptyje.

SPA ir sodybos su pirtimi nuoma prie Druskininkų - "Dzūkijos uoga" sodyba

Nakvynė Merkinėje

Viešbučio ar nakvynės namų Merkinėje nėra. Tačiau aplink Merkinę apstu įvairaus lygio Dzūkiškų kaimo turizmo sodybų. Kaimo turizmo sodybos Dzūkijoje suteiks ne tik nakvynę, bet ir pamaitins, organizuos aktyvias pramogas gamtoje, o vakare iškūrens pirtį. Taigi, nakvynės vertėtų ieškoti ne pačioje Merkinėje, o aplinkiniuose kaimuose. Stilinga kaimo turizmo sodyba “Dzūkijos uoga ” yra 12 km. nuo Merkinės miestelio. Sodybos nuoma pasirūpinkite iš anksto.

360° TURAS PO SODYBĄ ŠALIA MERKINĖS “DZŪKIJOS UOGA” >> TRUMPALAIKĖ SODYBŲ NUOMA 

Kaimo turizmo sodyba “Dzūkijos uoga” šalia Merkinės

“Dzūkijos uoga”  –   stilinga nakvynė Dzūkijos miškų apsuptyje ir turai po Merkinės lankytinas vietas!

Susisiekite: “Dzūkijos uoga” sodybos kontaktai ; Sekite mus: kaimo turizmo sodybos Facebook

 

TEIRAUKITĖS DĖL NAKVYNĖS SODYBOJE IR PRAMOGŲ PRIE MERKINĖS LANKYTINŲ VIETŲ!

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254