Visos pramogos

Merkinė-lankytinos vietos

Merkinės apžvalgos bokštas - Dzūkijos uoga

Merkinė – svarbus istorinis miestelis, garsus savo palikimu. Pro šį miestą veda kelias į Druskininkus ir į sodybą prie Druskininkų– Dzūkijos uoga , todėl čia stabtelėti tikrai verta.Merkinė buvo strateginis LDK gynybos įtvirtinimas.

Ypatinga reikšmė tenka iki mūsų dienų neišlikusiai Merkinės piliai.Su šiuo faktu susiję ir daugybė Merkinės lankytinų vietų.Ekskursiją galima pradėti nuo Merkinės apžvalgos bokšto, nuo kurio atsiveria puikus Nemuno ir apylinkių vaizdas.

Juodoji keramika Merkinėje

Juodoji keramika –  štai kuo garsėja Merkinė , kurios meistrai griežtai saugojo savo amato paslaptis, perduodami jas iš kartos į kartą.
Nedaug  keramikos meistrų jau telikę, o ir pastarieji  sulaukę solidaus amžiaus. Petras Pretkelis-vienas iš juodosios keramikos menininkų Merkinės apylinkėse.

Savo amatu ir pasakojimais  jis sugeba nustebinti bene kiekvieną užklydusį svečią. Tai įdomus  žmogus, gyvenantis ir kuriantis miškų apsuptame vienkiemyje,iš senojo puodžiaus paveldėtoje sodyboje su seniausia Lietuvoje veikiančia juodosios keramikos krosnimi.Visą gyvenimą Petras praleido šiame vienkiemyje, o jo rankų darbai gerai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Juodoji keramika Merkinėje - Dzūkijos uoga

Juodosios keramikos edukacinė programa

 • Aplankysite tikras juodosios keramikos dirbtuves, pamatysite senąją krosnį,susipažinsite su garsiuoju meistru Petru
 • Išgirsite meistro pasakojimą  apie juodosios keramikos atsiradimą ir jos gamybos subtilybes
 • Keramikas parodys, kaip žiedžiami puodai, kaip formuojami keramikos dirbiniai
 • Norintys galės patys pabandyti nužiesti puodą ar nulipdyti meno šedevrą
 • Norintys galės įsigyti autentišką juodosios keramikos dirbinį
Merkinės piramidė - Dzūkijos uoga

Merkinės piramidė

Merkinės piramidė.Ji yra netoli Merkinės, Česukų kaime.

Važiuojant Druskininkų kryptimi, pervažiavus Nemuną reiktų ieškoti posūkio dešinėn.

Čia galima sutikti ir patį piramidės įkūrėją- Povilą. Būtinai pabendraukite- šis žmogus tikrai daro įspūdį.

Merkinės lankytinos vietos - Dzūkijos uoga

Kitos įdomios Merkinės vietos

 • Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras. Čia gausite gausybę informacijos apie lankytinas vietas , žemėlapių bei brošiūrų.
 • Merkinės piliakalnis, nuo kurio atsiveria puikus Nemuno ir Merkio santakos vaizdas. Ant šio piliakalnio viduramžiais stovėjo garsioji Merkinės pilis.
 • Stačiatikių cerkvė, 18855 m pastatyta miesto rotušės vietoje.Dabar čia įrengtas kraštotyros muziejus.
 • Miesto riboženkliai, įtvirtinantys Merkinės Magdeburgo teises
 • Gotikinė 15a. Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia
 • Merkinės akmenys- šalia Nemuno esantis pagoniškas palikimas
 • Senosios žydų kapinės. Manoma, kad pirmieji žydai Lietuvoje apsistojo būtent Merkinėje

Nakvynė Merkinėje

Viešbučio ar nakvynės namų Merkinėje nėra. Tačiau Dzūkijos nacionaliniame parke apstu kaimo turizmo sodybų, kurios suteiks ne tik nakvynę, bet ir pamaitins, organizuos aktyvias pramogas gamtoje, o vakare iškūrens pirtį. Taigi nakvynės vertėtų ieškoti ne pačioje Merkinėje, o aplinkiniuose kaimuose. Kaimo turizmo sodyba “Dzūkijos uoga ” yra 12 km. nuo Merkinės miestelio. Sodybos nuoma pasirūpinkite iš anksto.

Pramogos Dzūkijoje

Bitininkystės muziejus Musteikoje. Kartais pasiūlymas atrodo mažiau viliojantis, negu iš tikrųjų yra.Bitininkas Romas parodys, kaip naudotis geiniu, kaip ugnį titnagu įkurti. Plikomis rankomis jis iš drevės ištrauks medaus korį ir čia visus pavaišins.Pamatysite senovinius bitininkų įrenginius, išklausysite pasakojimų apie Dzūkijos krašto tradicijas, aplankysite “draves”.

Pramogos Dzūkijoje - uogavimas - Dzūkijos uoga

Uogavimas ir grybavimas Dzūkijoje

Aplink  mūsų sodybą Varėnos rajone driekiasi Dzūkijos  miškai, pilni įvairiausių uogų ir grybų. Sezonas ilgas- birželio viduryje prasideda žemuogės, vėliau- mėlynės, avietės, bruknės, gervuogės,galiausiai spanguolės.

Birželį pasirodo ir pirmosios voveraitės, o liepą- rugpjūtį miškuose pradeda dygti ir kiti  grybai.Kartu išeisime grybauti, o kai bus pilnos pintinės- vakare draugiškai mėgausimės dzūkiška grybiene, kartu išvirta ant laužo.

Pramogos Dzūkijoje - pasivaikščiojimas po pelkę - Dzūkijos uoga

Pasivaikščiojimas po pelkę Dzūkijoje

Pajausite, kaip linguoja žemė po kojomis.Pramogas pelkėje galima organizuoti tiek dieną, tiek ir naktį. Pamatysite pelkės augmeniją, galbūt sutiksite ir vieną kitą vandens gyventoją.

Pasivaikščiojimo trukmė- apie vieną valandą.Šią pramogą gamtoje galima organizuoti tiek dieną, tiek ir naktį.Aktyvus poilsis iššūkių mėgėjams, komandos formavimui.

Foto: Dviračių žygiai Dzūkijoje prie Druskininkų - Dzūkijos uoga

Dviračių žygiai Dzūkijoje

Dviračiais pasieksite atokiausius kaimelius, pabendrausite su vietiniais gyventojais, pamatysite jų buitį, sužinosite senovės bitininkystės paslaptis, aplankysite žemynines kopas, gėrėsitės smėlingais upių skardžiais, miško ežeriukais.

Pro Dzūkijos uogą driekiasi dviračių trasa, viena iš trylikos nužymėtų Dzūkijos n.parko dviračių maršrutų,kuriais galima pasivažinėti savarankiškai. Jei pageidausite, palydėsime ir atskleisime gamtos paslaptis.

Kaimo turizmo sodyba Dzūkijos uoga  –  nakvynė prie Merkinės ir pramogos Dzūkijoje!

SUSISIEKITE DĖL SODYBOS IR PRAMOGŲ ORGANIZAVIMO DZŪKIJOJE PRIE MERKINĖS!

Verification: 0b2d3744007cf254