Dzūkijoje dygsta grybai! Kaip ir kur jų ieškoti?

Valgomoji geltonpintė : kur rinkti ir kaip paruošti pirmuosius vasaros grybus?

Foto: Valgomoji geltonpintė - pavasario grybas Dzūkijoje - "Dzūkijos uoga"

Neįprasti gegužės karščiai išdžiovino miškus. Dar tik pirmosios birželio dienos, o Dzūkijos pakelėse prekeiviai jau siūlo žemuoges. Tačiau ką daryti tiems, kas negali gyventi be grybų? Šmarškos (bobausiai) baigėsi, o voveraitėms, kazlėkams ar baravykams dar kiek ankstoka ir tikrai per sausa. Tačiau išeitis yra ir drąsiai galime traukti į miškus ”grybauc“!

Valgomoji geltonpintė (laetiporus sulphureus) ir pavasarinė balteklė ( Calocybe gambosa ) jau senokai pasirodė Dzūkijos miškuose. Balteklė – pakankamai populiarus grybas ir čia daug klausimų tautiečiams nekyla. Bet ar valgomoji geltonpintė tikrai yra „valgomoji“ , kaip ir su kuo ją valgyti – diskusija gali užvirti net ir tarp pažengusių Lietuvos grybautojų.

Foto: grybavimas pavasarį Lietuvoje- Valgomoji geltonpintė šalia sodybos - "Dzūkijos uoga"

Valgomoji geltonpintė – lapuočių kamienus pamėgusi gelsvos ar gelsvai oranžinės spalvos „medžio kempinė“, pasirodanti pavasarį, ir auganti iki pat rudens. Valgoma tik jauna, dar nesukietėjusi. Auga ant gyvų ir negyvų ąžuolų, gluosnių, uosių, klevų kamienų. Net miško tankmėse ji iš tolo vilioja savo spalva.Nuotraukoje esantį grybą radau sodybos „Dzūkijos uoga“ kieme.

Kaip paruošti geltonpintę - pavasario ir vasaros skanėstą?

Foto: kaip skaniai paruošti pavasario ir vasaros grybus- geltonpintę Dzūkijoje
Dėl savo skonio savybių valgomoji geltonpintė yra ganėtinai populiari vakarų Europos šalyse. Dėl panašumo į vištieną čia ji dar vadinama „girių višta“.
Taigi, užtikę tokį radinį, nupjaukite minkštąją šio grybo dalį, nuplaukite ir supjaustykite kubeliais. Svieste ( skaniau) arba aliejuje pakepinkite svogūnus su vištienos krūtinėle. Taipogi tinka ir aviena, kiauliena ar kalakutiena. Apskrudus mėsai, sudėkite valgomosios geltonpintės kubelius.

Foto: kaip paruošti pavasario grybus - valgomąją geltonpintę Dzūkijoje
Pakepkite 15 minučių ir pabarstykite druska bei prieskoniais. Pakepkite dar 4-5 minutes – ir patiekalas paruoštas!Pabaigoje dar galima užpilti grietinėlės ir palaukti, kol viskas užvirs. Nors ir labai skanu, grietinėlės vartoti neprivaloma. Juk vasaros pradžia – pats lieknėjimo ir visokio kitokio kūno formų tobulinimo įkarštis! Na o tiems, kas vengia keptų produktų – siūlau viską tiesiog patroškinti.

Foto: pavasario grybai valgomoji geltonpintė paruošti su mėsa - sodyboje "Dzūkijos uoga"

Kaip ir vištiena, valgomoji geltonpintė tinka su grikiais, ryžiais, bulvėmis, bulguru ar tiesiog paskrudinta ciabatta. Iš šių grybų galima išvirti puikią grybienę, džiovinti jie naudojami kaip prieskoniai silkei ar mėsos padažams.Skanaus!
Daugiau įvairiausių patiekalų rasite užsukę į  „Dzūkijos uogą“ – kaimo turizmo sodybą su maistu .

Video: kaip paruošti valgomąją geltonpintę. Sekite mus sodybos Youtube kanale.

KLAUSKITE APIE GRYBAVIMĄ DZŪKIJOJE IR KITAS PRAMOGAS SODYBOJE „DZŪKIJOS UOGA“ !

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254