Bobausių sezonas atėjo! Kaip paruošti šiuos grybus?

Grybavimas Dzūkijoje - bobausiai

Foto: grybai bobausiai Dzūkijos sodyboje - Dzūkijos uoga
Bobausiai – kaip paruošti grybus?  Sodybos „Dzūkijos uoga“ patarimai

Dzūkijos miškuose pasirodė pirmieji bobausiai. Neįprastos formos ir  nevienareikšmiškai vertinami  grybai. Gurmanai juos mėgsta, medikai gąsdina apsinuodijimais. Dzūkai nuo seno juos renka ir džiaugiasi pirmaisiais gamtos vitaminais. Tiesa, visi perspėja, kad norint išvengti apsinuodijimų, grybus būtina  kruopščiai paruošti. Bobausiai turi ir alergenų, todėl prieš „kemšant pilvus“ patartina  paragauti nedidelėmis dozėmis. Taigi, kaip teisingai išvirti ir skaniai paruošti bobausių patiekalus, kad jie būtų ne tik skanūs, bet ir sveiki?

Kaip paruošti bobausius?

Iki šiol vengiau šių grybų. Bet, užėjus visą  jų „plantaciją“-  prisirinkau. Dar gavau kelių garbingo amžiaus miško gėrybių žinovų  „patikinimus“ bei   „šmarštų“ (taip dzūkai vadina bobausius) paruošimo receptus. Taigi, surizikavau… ir  likau  sužavėtas. Skonis  tikrai „vertas grieko“.

Bobausiai  dažniausiai auga poros metų senumo  kirtavietėse, apardytame miško paklote. Surinktus grybus dzūkai valandą  palaiko šaltame pasūdytame vandenyje,tuomet gerai išplauna.Po to du kartus nuverda po 10-15 min. Nuoviros išpilamos.Garais pasišalina toksinai, todėl virti reikia vėdinamoje patalpoje. Trečią kartą bobausiai verdami 20 min. pasūdytame vandenyje.

Foto: grybų bobausių paruošimas kaimo turizmo sodyboje Dzūkijoje - Dzūkijos uoga
Bobausių receptas

Daugiau naudingų patarimų sodybos su maistu puslapyje. Kreipkitės: info@dzukijosuoga.lt   +37069963565

Taigi, laikantis vietinių kulinarių  nurodymų, keptuvėje ant sviesto pakepinau svogūnus ir sudėjau ką tik išvirtus bobausius, pagardinau grūstais juodaisiais pipirais. Pakepinus 5-7 minutes, įpyliau  grietinėlės ( dzūkai naudoja grietinę), pabarsčiau žiupsneliu rupių miltų, įpyliau šlakelį balto vyno ir dar šiek tiek pakaitinau.

Senieji  Varėnos rajono sodybų   gyventojai „šmarštus“ valgo su grikiais ar bulvėmis. Tačiau su spagetti  bobausiai tiesiog nuostabūs!

 

Foto: dzūkiški patiekalai su grybais bobausiais sodyboje - Dzūkijos uoga
Bobausiai su grikiais. Dzūkiškas receptas.

Domitės neįprastais  Lietuvos grybais? Štai dar vieno neįprasto grybo –  valgomosios geltonpintės receptas. Na o dvejojantys čia ras daugiau informacijos apie valgomojo bobausio ypatumus.

Jei nejučiomis jau susimąstėte apie stilingą poilsį miškų ir upių  apsuptyje, užsukite į „Dzūkijos uoga“ sodybą! Esame įsikūrę mažame Dzūkijos nacionalinio parko kaimelyje, 18 km iki Druskininkų.

Dėl kainų ir užimtumo kreipkitės sodybos kontaktais  arba  info@dzukijosuoga.lt   +37069963565 

Video: grybavimo pramogos ir stilingas poilsis sodyboje „Dzūkijos uoga“ 10- 18 žm. kolektyvams.

REZERVUOKITE GRYBAUTOJŲ PAMĖGTĄ SODYBĄ „DZŪKIJOS UOGA“!

info@dzukijosuoga.lt    +37069963565

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254