Kaip išsivirti Dzūkišką grybienę?

Grybavimas Dzūkijoje

Pats sezono įkarštis, tačiau grybų Dzūkijoje nėra. Bet viltis miršta paskutinė. Štai sodybos Varėnos rajone ruošiasi Grybų šventei, o savaitgaliais miškuose gali sutikti vieną kitą klaidžiojantį miestelėną su dideliu tuščiu krepšiu. Tik neaišku-grybų, uogų ar „nuogų dzūkų mergų“ šie ieško. Na o tiems, kas visgi surastų kokią užsilikusią „ūmėdaitę“ ar „lepešką“, siūlau išsivirti dzūkišką grybienę. Greita, paprasta ir skanu:)

Kaip išsivirti Dzūkišką grybienę?

Taigi, dienos laimikį išvalykite ir nuplaukite. 6 ltr. puodui užteks keturių saujų šviežiai rinktų grybų. Supilkite juos į verdantį puodą. Taipogi įdėkite ir tris-keturias kubeliais supjaustytas bulves (geriausiai tinka „Vineta“ ar panašios sukrentančios rūšys).

Kol grybai su bulvėmis virs, keptuvėje su šlakeliu aliejaus pakepinkite dvi-tris galvas svogūno ir dvi vidutinio dydžio morkas. Kai svogūnai paruduos, keptuvės turinį supilkite į puodą. Įdėkite skaldytų juodųjų pipirų ir druskos pagal skonį. Pavirkite dar 20-30 minučių. Tuomet į puodą įpilkite stiklinę grietinėlės ( besilaikantiems dietų grietinėlę teks keisti pusirebiu pienu) ir palaukite, kol puodas užvirs. Grybienė paruošta.Skanaus! Jeigu būtumėte virę sodyboje ant laužo – būtų dar skanesnė.

 

TIKRI GRYBAUTOJAI NAKVOJA SODYBOJE „DZŪKIJOS UOGA“.TEIRAUKITĖS!

  Demos

  Layout

  Wide
  Boxed
  Share it!
  Verification: 0b2d3744007cf254