Maistas

Sodyba su maitinimu

Maistas ir kulinarija kaimo turizmo sodyboje.Maisto gaminimo pamokos 

Galime pasiūlyti visą eilę laisvalaikio pramogų, aktyviai prisidėsime organizuojant laisvalaikio praleidimą. Mūsų kaimo turizmo sodyboje virsite, kepsite, ragausite, kursite naujus receptus…paprasčiausiai džiaugsitės gyvenimu!

Padėsime surengti šeimos draugų susitikimą ar įmonės vidinį renginį. Konkrečias renginio programa sukursime kartu. Pildykime svajones!

Molinėje krosnyje paruošti patiekalai. Pečiaus receptai

Kaimo turizmo sodybos kieme turime tikrą molinę krosnį. Ji atsirado neseniai, todėl pečiaus patiekalų meniu kol kas nėra platus. Jį pildysime po truputį, kaskart išbandžius naują receptą.

Sodyba su maitinimu-maistas pečiuje

Picų kepimas molinėje krosnyje. Picų vakarėlis. Picų kepimas su vaikais Tešlos receptus ir technologinę praktiką gavome iš šios srities specialistų. Puikus vakaro praleidimas, aktyviai dalyvaujant tiek suaugusiems, tiek ir mažiesiems kulinarams.

Sodyba su maitinimu-pica pečiuje

Čia kitaip,nei miesto picerijoje. Pas mus picos viršaus receptą kuria patys valgytojai. O viskas vyksta taip: “degustatorių” komanda sėdi šalimai pečiaus esančioje lauko pavėsinėje ir ramiai diskutuoja prie vyno taurės, vertindama kepėjų išradingumą.Tuo tarpu “picos meistrų” grupė darbuojasi prie pečiaus, kurdama nuostabiausių picų vaizdelius.Krosnyje iškeptos picos (po 1-3) keliauja ant bendro stalo kolegų vertinimui.Linksma, įdomu ir be galo skanu. Renginys pritaikytas ir patiems mažiausiems kepėjams. Planuokite neskubėdami praleisti 2-3 bendravimo valandas.

Beje, ar žinote, kad 300-350 laipsnių C temperatūroje pica kepa tik 20-30 sekundžių?

Maisto gaminimas ant grotelių. Patiekalai ant laužo ir ant žarijų

Viskas labai paprasta: dalyvauja visi norintys. Mes aktyviai prisidedame.Užkirsime laužą, paruošime grilį, duosime  visus reikalingus reikmenis ir indus.

Sodyba su maitinimu-troškinys pečiuje

Troškinio, čenachų gaminimas moliniame pečiuje. Krosnyje keptas maistas daug gardesnis, nei pagamintas paprastoje orkaitėje. Čia jaučiamas ir dūmo kvapas. Šis kulinarinis renginys trunka apie 1,5 valandos. Per kartą galėsite pamaitinti visą didelę šeimą ar kolegų būrį.

Sodyba su maitinimu-žuvis ant griliaus

Ant žarijų kepta žuvis  su daržovėmis. Žuvis gali būti įvairi-netgi sužvejota pačių. Tačiau labiausiai tinka dorada, lašiša bei upėtakis. Žuvies kepsnys pateikiamas kartu su keptomis  cukinijomis bei paprika. Alkaniesiems galima ant žarijų paskrudinti  ir čiabatos (ciabatta) ar bulvių su lupenomis.

Sodyba su maitinimu-užkandžiai

Krevečių užkandėlė. Ant žarijų iškepsime krevetes su šviežiai marinuotomis daržovėmis ir pateiksime su citrina bei skrudinta čiabata. Greita, paprasta ir skanu.

Sodyba su maitinimu

Vegetariškas šašlykas.Ant žarijų kepsime įvairias šviežiai marinuotas daržoves: cukinijas, paprikas, česnaką, baklažanus, …O iškeptus patieksime su nuostabiu itališku žolelių padažu.

Sodyba su maitinimu-kepsnys ant griliaus

Steikai- kepsniai.Kepsime mėsą ant juodalksnio malkų. Juodalksnio dūmas suteikia ypatingą prieskonį. Pasirinktinai gaminsime brandintos jautienos, veršienos, avienos,kiaulienos, vištienos, o pageidaujant ir…karvienos (sudėtingiausia:) kepsnius. Garnyrui galima naudoti keptas marinuotas daržoves, lauže keptas bulves, šviežių daržovių salotas,paskrudintą čiabattą, krosnies kepinius.

Sodyba su maitinimu-šašlykas

Šašlykai.Kiaulienos sprandinės šašlykai su keptomis marinuotomis daržovėmis pagal “Dzūkijos uogos” receptą.

Sodyba su maitinimu-dzūkiška grybienė ant laužo

Dzūkiška grybienė ant laužo. Grybų sezonu sriubą galima virti iš svečių surinktų miško gėrybių.Jų rasite miške aplink sodybą.Tai visas procesas, suteiksiantis puikaus laiko pabendrauti.Vietoj grybienės galima virti ir žuvienę ar kitą mėgstamą sriubą.

Sodyba su maitinimu-plovas

Uzbekiškas plovas ant laužo. Veiklos visiems užteks. Tikras plovas verdamas iš avienos . Trunka apie 1,5-2 valandas.

Sodyba su maitinimu

Sūrinės “Varinis puodas” sūrių degustacija.Gardžiai-intelektualus  renginys gurmanams. Sūrininkai atvyksta į sodybą. Degustacija trunka apie 1-2 valandas.Paragausite 8-9 rūšių šviežiai pagamintų ir brandintų avies ir karvės pieno sūrių.

Apie babką ir kitus dzūkiškus patiekalus

Sodyba su maitinimu-dzūkiška babka

Dzūkija  garsėja savo smėlynais ir neaprėpiamais miškais.Aplinkinių kaimų gyventojai iki šiol vadinami šiliniai arba „pieskynų“ dzūkai.Nedaug kas auga tuose smėlynuose, todėl ir dzūkiška virtuvė šiek tiek kitokia, nei  mums įprasti bulviniai blynai ar cepelinai. Čia uogų, grybų ir… grikių kraštas.

Sodyba su maitinimu-Dzūkiška babka

Grikiai- tai dzūkų duona kasdieninė. Iš grikinių miltų jie gamina  „buzaitį“. Iš grikių jie verda košę su spirgučiais.Iš grikių košės jie kepa ir grikinius blynus (virti grikiai maišomi su rūgpieniu, grikiniais miltais ir išmuštu kiaušiniu)…

Sodyba su maitinimu

Tačiau įdomiausias dzūkų patiekalas tikriausiai yra grikinė babka (grikinė “boba”). Anksčiau šis patiekalas buvo privalomas Kalėdų,Velykų,junginių patiekalas. Jis buvo plačiai vartojama lauko darbų metu. Kasdieniam valgiui babką kepdavo paprastesnę, dėdavo mažiau grietinės,sviesto ar cukraus.Na o šventinė “boba” buvo apsti visko.

Dzūkiškos babkos kepimas

Kas gi yra ta dzūkiška babka? Paprasčiausiai tariant, tai yra dzūkiškas grikių pyragas.Šiltas jis tiesiog pasakiško skonio!

Babka kepama  iš nelukštentų grikių, molinėje krosnyje.Tai daug žinių ir patirties reikalaujantis receptas, kurį pakankamai sudėtinga paruošti miesto sąlygomis.

Nedaug beliko dzūkiškos babkos kepėjų. O ir likusios jau nebe jaunos. Tačiau yra viena Dzūkijos krašto gyventoja, iš senolių išmokusi šio patiekalo ruošimo paslapčių.Savo žiniomis ji dalinasi su visais norinčiais.Taigi,turite puikią galimybę patys sudalyvauti tikros dzūkiškos “bobos” kepime.

Babkos kepimui būtina pasiruošti, todėl šią kulinarinę pramogą reikėtų  planuoti iš anksto. Vien krosnies iškūrenimas trunka bent keletą valandų! “Boba” kepama  senovinėje dzūkiškoje sodyboje, esančioje netoli “Dzūkijos uogos“.Daug žinanti kepėja papasakos  ne tik apie pačią babką, bet ir apie dzūkiškus papročius, jų gyvenimo būdą. Tai pusantros-dvi valandas trunkanti kulinarinė pramoga.

Sodyba su maitinimu-maistas ant laužo
Sodyba su maitinimu-uogavimas Dzūkijoje
Sodyba su maitinimu-grybavimas Dzūkijoje

Dzūkijos uoga- kaimo turizmo sodyba su maitinimu ir kulinarinių užsiėmimų organizavimas.